PKO Ekstraklasa. Wisła Kraków - Piast Gliwice, wynik

18/10/2019, 20:31 GMT+2

Wisła Kraków przegrała u siebie z Piastem Gliwice 1:2. Bohaterem meczu został Piotr Parzyszek, który strzelił dwa gole. Obie bramki zdobył po uderzeniach głową. Była to czwarta porażka z rzędu Białej Gwiazdy w lidze.

Wisła w dołku. Tak w skrócie można opisać ostatnie tygodnie w wykonaniu piłkarzy krakowian. Przed spotkaniem na własnym boisku z Piastem Gliwice notowali serię trzech porażek z rzędu. Szczególnie bolesna była ta z poprzedniej kolejki, gdy drużyna trenera Macieja Stolarczyka przegrała z Lechem Poznań aż 0:4.
Mecz z Piastem poprzedziła minuta ciszy poświęcona pamięci Julii Kmiecik. Mama legendy krakowskiej Wisły Kazimierza Kmiecika zmarła w czwartek w wieku 91 lat. Należała do najwierniejszych kibiców Białej Gwiazdy. Równocześnie uczczono również pamięć zmarłego byłego trenera Piasta Angela Pereza Garcii.

Główki Parzyszka

Piast spotkanie w Krakowie rozpoczął jak na mistrza Polski przystało. W 25. minucie wynik otworzył Piotr Parzyszek. Napastnik celnie główkował po dośrodkowaniu Mikkela Kirkeskova.
Parzyszek użytek ze swojej głowy zrobił również w 50. minucie, gdy podwyższył prowadzenie gości. Tym razem asystę zaliczył Tom Hateley.
W 57. minucie Wisła złapała kontakt. Ładnym, mierzonym strzałem zza pola karnego popisał się Dawid Niepsuj.
Niewiele brakowało, a w 73. minucie Parzyszek ustrzeliłby hat-tricka. Mógł tego dokonać po trzech uderzeniach głową. W ostatniej sytuacji, po efektownym "szczupaku", piłka trafiła w słupek.

Niepsuj zepsuł

Chwilę później fatalnie zachował się Niepsuj. Mając na koncie żółtą kartkę, zdecydował się na wyjątkowo nieudolną próbę wymuszenia rzutu karnego. Sędzia Mariusz Złotek sytuację sprawdził w systemie VAR i nie miał innego wyjścia, jak pokazać słabemu aktorowi drugie "żółtko". Wisła musiała kończyć mecz w osłabieniu.
W jednej z ostatnich akcji w pole karne Piasta ruszył Michał Buchalik. Gościom udało się wybronić i wyprowadzić kontrę. Piłkę do pustej bramki skierował Jorge Felix, ale Hiszpan był na spalonym.
Gliwiczanie jednobramkowe prowadzenie utrzymali do końca meczu i z Krakowa wracają z kompletem punktów. Wisła przegrała czwarte ligowe spotkanie z rzędu.
Wisła Kraków - Piast Gliwice 1:2 (0:1)Bramki: Niepsuj 57 - Parzyszek 25, 50
Czerwona kartka: Niepsuj 77 (za dwie żółte)
Wisła Kraków: Michał Buchalik – David Niepsuj, Marcin Wasilewski, Lukas Klemez, Maciej Sadlok – Jean Carlos Silva (64. Łukasz Burliga), Rafał Boguski, Damian Pawłowski (81. Chuca), Michał Mak – Krzysztof Drzazga (46. Przemysław Zdybowicz), Paweł Brożek.
Piast Gliwice: Frantisek Plach - Bartosz Rymaniak, Uros Korun, Piotr Malarczyk, Mikkel Kirkeskov - Sebastian Milewski (87. Tomasz Mokwa), Patryk Sokołowski, Tom Hateley, Gerard Badia (67. Patryk Tuszyński) - Jorge Felix, Piotr Parzyszek (81. Dominik Steczyk).
Autor: Kali/twis / Źródło: eurosport.pl