Popularne sporty
Wszystkie sporty
Pokaż wszystko

PKO Ekstraklasa - transfery i terminarz meczów w sezonie 2020/21. Kalendarz spotkań

Emil Riisberg

21/08/2020, 05:14 GMT+2

Zamieszanie związane z pandemią COVID-19 nie wpłynęło negatywnie na ruchy transferowe w PKO Ekstraklasie. Ba, letnią aktywność polskich klubów można śmiało uznać za nad wyraz ciekawą. Mistrzem polowania został… mistrz Polski, Legia Warszawa, ale i inne kluby dokonały ciekawych wzmocnień. Nie obyło się również bez strat.

Artur Boruc wrócił do Legii

Foto: Eurosport

Cracovia
Pasy straciły swojego najlepszego strzelca w sezonie 2019/20. Kraków na Warszawę zamienił Rafael Lopes, który podpisał kontrakt z Legią. Z Cracovią pożegnał się również 34-letni Janusz Gol. Doświadczony pomocnik do tej pory nie znalazł jeszcze nowego pracodawcy, choć poważnie łączony był z Dinamem Bukareszt.
Jak wygląda sytuacja po stronie zysków? Trener i wiceprezes Michał Probierz zdecydował się na kielecki zaciąg. I tak z tamtejszej Korony, spadkowicza z ekstraklasy, do Cracovii przyszli obrońcy Michael Gardawski i Ivan Marquez. Ten sam kierunek obrał również Bojan Cecarić, ale Serb do Korony był z Cracovii tylko wypożyczony.
Najgłośniejszym transferem Pasów bez wątpienia był Rivaldinho, syn wielkiego Rivaldo, tego samego, który tylko dla Barcelony strzelił aż 86 ligowych goli. 25-letni Brazylijczyk został ściągnięty z klubu Viitorul Constanta. Prezesem tej drużyny jest inna legenda futbolu Gheorghe Hagi. Według rumuńskiego dziennikarza Emanuela Rosu, Rivaldinho kosztował 300 tysięcy euro. Ma on zastąpić wspomnianego Lopesa.



Górnik Zabrze
Po czterech sezonach z Górnikiem rozstał się Igor Angulo. Hiszpan w Zabrzu zyskał status legendy. W ekstraklasie zdobył 62 bramki (w sezonie 2018/19 został królem strzelców), a wcześniej dołożył jeszcze 17 trafień na zapleczu. Mając 36 lat na karku wybrał wyprawę do Indii. Tam podpisał kontrakt z FC Goa.
Miejsce po Angulo postara się wypełnić Austriak z polskimi korzeniami Alex Sobczyk. 23-latek ma za sobą sporadyczne występy w pierwszym zespole Rapidu Wiedeń. Znacznie częściej grał tam w rezerwach, a ostatnio był zawodnikiem Spartaka Trnava. W minionym sezonie ligi słowackiej strzelił siedem goli w 25 meczach.
Warto również wspomnieć o ściągnięciu ze Stali Mielec Bartosza Nowaka, który już zdążył się przywitać z nowymi kibicami - otworzył wynik spotkania I rundy Pucharu Polski, w którym Górnik pokonał u siebie Jagiellonię Białystok 3:1.
Jagiellonia Białystok
Trener Bogdan Zając, w przeszłości solidny obrońca, swoje panowanie w klubie z Białegostoku rozpoczął od wzmocnienia defensywy. Kontrakt z Jagą podpisał jeden z najlepszych bramkarzy ostatnich lat w ekstraklasie Pavels Steinbors (przyszedł z Arki Gdynia). Z Lechii Gdańsk postanowiono natomiast sprowadzić innego bardzo doświadczonego zawodnika, obrońcę Błażeja Augustyna.
Udało się zatrzymać w klubie większość najważniejszych graczy. Odeszli natomiast Jakub Wójcicki (Zagłębie Lubin) i Bartosz Kwiecień (Arka).
Lech Poznań
Jak w Zabrzu, tak i w Poznaniu kibice musieli pogodzić się z odejściem strzelca wyborowego - zespół opuścił Christian Gytkjaer. Duńczyka skusiły ambitne plany beniaminka Serie B - AC Monza. Właścicielem tego klubu jest wszak sam Silvio Berlusconi.
Gorące lato trwa w Poznaniu, gdyż cały czas zagraniczne zespoły kuszą Kamila Jóźwiaka i Jakuba Modera. O tego drugiego ponoć poważnie zabiegają działacze Galatasaray.
Wracając do odejścia Gytkjaera, w jego miejsca sprowadzono z 1.FC Nuernberg "napastnika z nazwiskiem". Piłkarzem Lecha został Mikael Ishak. Czterokrotny reprezentant Szwecji występował w przeszłości na boiskach Bundesligi, a w 2016 roku był z kadrą na igrzyskach olimpijskich w Rio.
Do Poznania z Zagłębia Lubin trafił także jeden z wyróżniających się w ekstraklasie prawych obrońców Alan Czerwiński.
Z powodu poważnej kontuzji podstawowego bramkarza Mickeya van der Harta, zdecydowano się na transfery dwóch nowych graczy na tę pozycję - kontrakty z Lechem podpisali Filip Bednarek (Heerenveen) i Marko Malenica (NK Osijek).
Lechia Gdańsk
Zaciskanie pasa w Lechii. Do tej pory jedynym wzmocnieniem pozostaje Bartosz Kopacz. Obrońca ten trzy ostatnie sezony spędził w Zagłębiu Lubin.
Lista zawodników, którzy odeszli, jest znacznie dłuższa. Największa strata to transfer Filipa Mladenovicia do Legii Warszawa. Oprócz lewego obrońcy nowe kluby mają już Błażej Augustyn (Jagiellonia) i Patryk Lipski (Piast Gliwice). W Lechii nie będą też grali Kenny Saief i Ze Gomes. Wcześniej z drużyną pożegnał się także Sławomir Peszko, który wybrał grę w okręgówce w barwach Wieczystej Kraków.
Legia Warszawa
Mistrz Polski dokonał wzmocnień, które mogą wzbudzać zazdrość u rywali. Oczywiście najważniejszym transferem tego lata, nie tylko pod względem czysto sportowym, jest powrót Artura Boruca. Ulubieniec kibiców odszedł z Legii w 2005 roku. Po grze w Celticu, Fiorentinie, Southampton i Bournemouth, "Król Artur" znów będzie zakładać koszulkę z "eLką" na piersi. Między słupkami zastąpi Radosława Majeckiego (odszedł do AS Monaco).



Do zespołu trenera Aleksandara Vukovicia dołączyli również wspomniani Rafel Lopes i Filip Mladenović, zdecydowanie wyróżniający się gracze, odpowiednio, Cracovii i Lechii. Dobrym ruchem wydaje się być również sprowadzenie z Hajduka Split prawego obrońcy Josipa Juranovicia, który ociera się o reprezentację Chorwacji (na razie dwa występy). Blisko dołączenia do Legii jest też Joel Valencia (Brentford).
Największą zagadką na pewno będzie forma Bartosza Kapustki. Nękany kontuzjami w ostatnich latach pomocnik pożegnał się z Leicester City i z Legią związał się umową do 2022 roku. 23-latek w Warszawie będzie chciał się odbudować.
Bez większego żalu w czwartek do Erzurumsporu został oddany Arvydas Novikovas. Pobyt Litwina w Legii okazał się ogromnym rozczarowaniem.
Kto wie, czy na dniach z Legią nie pożegna się również Michał Karbownik.
Piast Gliwice
Duże zmiany. Jorge Felix, Piłkarz Sezonu Ekstraklasy, jest już graczem Sivassporu. Odeszli także obrońca Uros Korun (Olimpija Lublana) i pomocnik Tom Hateley (AEK Larnaka), a napastnik Patryk Tuszyński podpisał kontrakt z Wisłą Płock.



Trener Waldemar Fornalik musiał więc łatać wiele dziur. Najciekawiej na razie wygląda wzmocnienie linii ataku, którą zasilił Jakub Świerczok (Łudogorec Razgrad). Nowym graczem Piasta został też rozgrywający Patryk Lipski (Lechia), a ze Stali Mielec ściągnięto Michała Żyrę.
Bardzo ciekawie rokują nowi młodzieżowcy. Z Atletico Madryt sprowadzono reprezentanta Polski U-19 Javiera Ajenjo Hyjka. Innym nowym graczem został Arkadiusz Pyrka. Zaledwie 17-letni skrzydłowy, który ostatnio występował w drugoligowym Zniczu Pruszków, ma za sobą fenomenalny debiut. W meczu I rundy Pucharu Polski Pyrka strzelił dwa gole w wygranym 4:0 meczu z Resovią.
Podbeskidzie Bielsko-Biała
Beniaminek z Bielska nie szarżował na rynku transferowym. W klubie w pierwszej kolejności skupiono się na utrzymaniu obecnego składu. Drużynę uzupełnili: były młodzieżowy reprezentant Węgier Gergo Kocsis (pomocnik, Zalaegerszegi), Serb Milan Rundić (obrońca, MFK Karvina), Maksymilian Sitek (pomocnik, Legia Warszawa) i Dominik Frelek (pomocnik, Olimpia Grudziądz).
Pogoń Szczecin
Były głośne powroty na polskie boiska w Legii (Boruc, Kapustka), jest też głośny powrót w Pogoni. Nowym zawodnikiem Portowców został Michał Kucharczyk. "Kuchy King" nie podbił ligi rosyjskiej i zaledwie po jednym sezonie pożegnał się z Urałem Jekaterynburg.



W Szczecinie dużo oczekuje się również po Alexandrze Gorgoniu. Urodzony w Austrii skrzydłowy, syn byłego gracza Wisły Kraków - Wojciecha Gorgonia, cztery lata temu był łączony z Legią. Teraz, po grze w HNK Rijeka, w końcu do Polski trafił, ale do Pogoni.
Ciekawym wzmocnieniem może okazać się Luis Mata. Były reprezentant portugalskiej młodzieżówki to wychowanek FC Porto, ale występował tam tylko w drugiej drużynie.
Od kwietnia było jasne, że z drużyną pożegna się natomiast Zvonimir Kożulj (Gaziantep). Po sześciu latach z Pogoni odszedł Ricardo Nunes, któremu wygasł kontrakt.
Raków Częstochowa
Jarosław Jach zakończył wypożyczenie i wrócił do Crystal Palace. To chyba najpoważniejsza strata dla Rakowa w tym oknie transferowym. Szybko znaleziono jednak jego następcę na środku obrony. Został nim doświadczony Maciej Wilusz. Ostatnio był on graczem Urała Jekaterynburg. Drużynę tę opuścił razem z Kucharczykiem.
Nowymi piłkarzami Rakowa zostali również łotewski napastnik Vladislavs Gutkovskis (Bruk-Bet Termalica Nieciecza) i Marcin Cebula (Korona Kielce).
Stal Mielec
Polscy fani Petteriego Forsella mogą odetchnąć. Po rozstaniu z Koroną Kielce Fin pozostał w ekstraklasie i teraz strzałami z rzutów wolnych będzie straszył bramkarzy rywali przywdziewając barwy Stali Mielec.
Nie tylko ze względu na Forsella letnie transfery beniaminka należy uznać za ciekawe. Oprócz Fina kontrakty z drużyną z Mielca podpisali doskonale znani kibicom bramkarz Michał Gliwa (Raków), pomocnik Mateusz Matras (Górnik Zabrze) i napastnik Paweł Tomczyk (Lech Poznań).
Śląsk Wrocław
Ze Śląskiem związany jest jeden z hitów tego lata. Niestety dla kibiców tego klubu nie chodzi o zakup, a o sprzedaż jednego z graczy. Za trzy miliony euro Norwich City kupiła Przemysława Płachetę. To najwyższa kwota sprzedaży w historii klubu z Wrocławia. Skrzydłowy ze spadkowiczem z Premier League podpisał umowę do końca sezonu 2023/24
Fani mają jednak powód do zadowolenia, bo po blisko siedmiu latach do Śląska wrócił Waldemar Sobota, który ostatnio grał w FC St. Pauli.
Inne wzmocnienia dokonane przez trenera Vitezslava Lavickę to sprowadzenie Rafała Makowskiego (Radomiak), Mateusza Praszelika (Legia) i Fabiana Piaseckiego (Zagłębie Sosnowiec). Ten ostatni w minionym sezonie został królem strzelców I ligi (17 goli).
Warta Poznań
Po 25 latach Warta wróciła na najwyższy szczebel rozgrywkowy w Polsce. Przed zespołem trenera Piotra Tworka trudny sezon. Nazwiska nowych graczy na kolana nie powalają.
O miejsce w bramce z Adrianem Lisem powinien powalczyć ściągnięty z Sandecji Nowy Sącz Daniel Bielica. Drugą linię wzmocnili Mateusz Czyżycki (Odra Opole), Konrad Handzlik (Olimpia Grudziądz) i najbardziej rozpoznawalny Michał Kopczyński (Arka). Do ataku dołączył Mateusz Kuzimski (Chojniczanka Chojnice).
Wisła Kraków
Juniorzy Manchesteru City, gra w Ligue 1 w barwach Lille, sezon w Eredivisie - m.in. takie ciekawostki ma wpisane w CV Yaw Yeboah. Skrzydłowy rodem z Ghany, ostatnio rezerwy Celty Vigo, został nowym piłkarzem Wisły. Z Białą Gwiazdą podpisał trzyletni kontrakt.
Pod Wawel sprowadzono również Stefana Savicia. Oczywiście nie chodzi o obrońcę Atletico Madryt, ale o rozgrywającego urodzonego w Austrii. W listopadzie zawodnikiem tym interesował się Lech Poznań.
Ciekawe, czy hitem transferowym okaże się w Wiśle Fatos Beciraj. Napastnik ten znany jest na arenie międzynarodowej, w przeszłości był królem strzelców chorwackiej ekstraklasy, gole strzelał również dla Dinama Moskwa. Jak na polskich boiskach spisywać się będzie 69-krotny reprezentant Czarnogóry? To pytanie zapewne zadaje sobie większość kibiców Białej Gwiazdy.
Przy okazji Wisły Kraków warto odnotować odejście z klubu Pawła Brożka i Marcina Wasilewskiego.
Wisła Płock
Tak, jak kibice Wisły Kraków liczą na gole Beciraja, tak fani Wisły Płock liczą, że w ich klubie odblokuje się Patryk Tuszyński. Napastnik ten ostatni sezon spędził większości w Piaście, jednak w 31 meczach zdobył dla tego zespołu zaledwie jedną bramkę.
Dużo doświadczenia do drużyny powinien wnieść prawy obrońca Damian Zbozień (Arka). A właśnie doświadczenie, patrząc na ubytki, może być w Płocku pożądane. Z drużyny odeszli bowiem tacy gracze jak Cezary Stefańczyk (RKS Radomsko), Grzegorz Kuświk i Jarosław Fojut (obaj szukają klubów). Odszedł również "ulubieniec" kibiców Thomas Daehne. Bramkarz, który kojarzony będzie głównie z fatalnymi błędami, został piłkarzem Holstein Kiel (2. Bundesliga).
Graczem Wisły nie będzie również Dominik Furman. 28-letni pomocnik, kreator gry Nafciarzy w czterech ostatnich sezonach, w czwartek podpisał kontrakt z Genclerbirligi.



Zagłębie Lubin
Jeden sezon w Ekstraklasie wystarczył, by Bartosz Białek zwrócił na siebie uwagę zagranicznych klubów. Napastnikiem zainteresował się Wolfsburg. Niemieccy działacze, według "Przeglądu Sportowego", wyłożyli na napastnika pięć milionów euro, a 18-latek podpisał umowę do 2024 roku.



Młodego snajpera postara się zastąpić reprezentant Słowacji Samuel Mraz. Został on wypożyczony do Zagłębia z Empoli. Ostatnio, na tych samych zasadach, grał w Broendby.
Miejsce na prawej obronie zwolnione przez Alana Czerwińskiego (odszedł do Lecha) powinien natomiast zająć sprowadzony z Jagiellonii Jakub Wójcicki.

Zmiany w rozgrywkach

W nadchodzącym sezonie doszło do istotnej zmiany w systemie rozgrywek. Odstąpiono od podziału na grupę mistrzowską i spadkową. Zostanie rozegranych 30 kolejek. PKO Ekstraklasa wystartuje już 21 sierpnia, natomiast ostatnią rundę zaplanowano na 16 maja 2021 roku.
- Zmniejszenie liczby kolejek jest skutkiem pandemii Covid-19, która spowodowała, iż zbliżający się sezon musimy rozpocząć z ponad miesięcznym opóźnieniem - tłumaczył na oficjalnej stronie ekstraklasy dyrektor operacyjny Marcin Stefański.
Ważną informacją jest również to, że w sezonie 2020/21 z najwyższej ligi spadnie tylko jedna drużyna. Wprowadzono także możliwość dokonania przez zespół pięciu zmian w meczu.
Terminarz PKO Ekstraklasy 2020/21:
Kolejka 1: 22-23 sierpnia
Warta Poznań – Lechia Gdańsk
Cracovia – Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Jagiellonia Białystok – Wisła Kraków
Zagłębie Lubin – Lech Poznań
Raków Częstochowa – Legia Warszawa
Wisła Płock – Stal Mielec
Śląsk Wrocław – Piast Gliwice

Kolejka 2: 29-30 sierpnia
Zagłębie Lubin – Warta Poznań
Lech Poznań – Wisła Płock
Lechia Gdańsk – Raków Częstochowa
Legia Warszawa – Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice – Pogoń Szczecin
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Cracovia
Stal Mielec – Górnik Zabrze
Wisła Kraków – Śląsk Wrocław

Kolejka 3: 12-13 września
Warta Poznań – Piast Gliwice
Cracovia – Stal Mielec
Górnik Zabrze – Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Pogoń Szczecin – Wisła Kraków
Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin
Wisła Płock – Legia Warszawa
Śląsk Wrocław – Lech Poznań

Kolejka 4: 19-20 września
Zagłębie Lubin – Cracovia
Lech Poznań – Warta Poznań
Lechia Gdańsk – Stal Mielec
Legia Warszawa – Górnik Zabrze
Piast Gliwice – Jagiellonia Białystok
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Raków Częstochowa
Pogoń Szczecin – Śląsk Wrocław
Wisła Kraków – Wisła Płock

Kolejka 5: 26-27 września
Cracovia – Raków Częstochowa
Górnik Zabrze – Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok – Zagłębie Lubin
Lech Poznań – Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Legia Warszawa – Śląsk Wrocław
Stal Mielec – Piast Gliwice
Wisła Płock – Warta Poznań

Kolejka 6: 3-4 października
Warta Poznań – Legia Warszawa
Zagłębie Lubin – Górnik Zabrze
Piast Gliwice – Lech Poznań
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Stal Mielec
Pogoń Szczecin – Jagiellonia Białystok
Raków Częstochowa – Wisła Płock
Wisła Kraków – Lechia Gdańsk
Śląsk Wrocław – Cracovia

Kolejka 7: 17-18 października
Cracovia – Piast Gliwice
Górnik Zabrze – Raków Częstochowa
Jagiellonia Białystok – Lech Poznań
Lechia Gdańsk – Pogoń Szczecin
Legia Warszawa – Zagłębie Lubin
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Warta Poznań
Stal Mielec – Wisła Kraków
Wisła Płock – Śląsk Wrocław

Kolejka 8: 24-25 października
Warta Poznań – Górnik Zabrze
Zagłębie Lubin – Lechia Gdańsk
Lech Poznań – Cracovia
Piast Gliwice – Wisła Płock
Pogoń Szczecin – Legia Warszawa
Raków Częstochowa – Stal Mielec
Wisła Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Śląsk Wrocław – Jagiellonia Białystok

Kolejka 9: 7-8 listopada
Cracovia – Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze – Piast Gliwice
Lechia Gdańsk – Śląsk Wrocław
Legia Warszawa – Lech Poznań
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Lubin
Raków Częstochowa – Wisła Kraków
Stal Mielec – Warta Poznań
Wisła Płock – Pogoń Szczecin

Kolejka 10: 21-22 listopada
Warta Poznań – Wisła Kraków
Cracovia – Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok – Wisła Płock
Zagłębie Lubin – Stal Mielec
Lech Poznań – Raków Częstochowa
Piast Gliwice – Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Śląsk Wrocław – Górnik Zabrze

Kolejka 11: 28-29 listopada
Górnik Zabrze – Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk – Lech Poznań
Legia Warszawa – Piast Gliwice
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Śląsk Wrocław
Raków Częstochowa – Warta Poznań
Stal Mielec – Jagiellonia Białystok
Wisła Kraków – Zagłębie Lubin
Wisła Płock – Cracovia

Kolejka 12: 5-6 grudnia
Cracovia – Wisła Kraków
Jagiellonia Białystok – Warta Poznań
Lech Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Legia Warszawa – Lechia Gdańsk
Piast Gliwice – Zagłębie Lubin
Pogoń Szczecin – Stal Mielec
Wisła Płock – Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław – Raków Częstochowa

Kolejka 13: 12-13 grudnia
Warta Poznań – Pogoń Szczecin
Górnik Zabrze – Cracovia
Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk – Wisła Płock
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Piast Gliwice
Raków Częstochowa – Jagiellonia Białystok
Stal Mielec – Lech Poznań
Wisła Kraków – Legia Warszawa

Kolejka 14: 19-20 grudnia
Cracovia – Lechia Gdańsk
Jagiellonia Białystok – Górnik Zabrze
Lech Poznań – Wisła Kraków
Legia Warszawa – Stal Mielec
Piast Gliwice – Raków Częstochowa
Pogoń Szczecin – Zagłębie Lubin
Wisła Płock – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Śląsk Wrocław – Warta Poznań

Kolejka 15: 6-7 lutego
Warta Poznań – Cracovia
Górnik Zabrze – Lech Poznań
Zagłębie Lubin – Wisła Płock
Lechia Gdańsk – Jagiellonia Białystok
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Legia Warszawa
Raków Częstochowa – Pogoń Szczecin
Stal Mielec – Śląsk Wrocław
Wisła Kraków – Piast Gliwice

Kolejka 16: 13-14 lutego
Lech Poznań – Zagłębie Lubin
Lechia Gdańsk – Warta Poznań
Legia Warszawa – Raków Częstochowa
Piast Gliwice – Śląsk Wrocław
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin – Cracovia
Stal Mielec – Wisła Płock
Wisła Kraków – Jagiellonia Białystok

Kolejka 17: 20-21 lutego
Warta Poznań – Zagłębie Lubin
Cracovia – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Górnik Zabrze – Stal Mielec
Jagiellonia Białystok – Legia Warszawa
Pogoń Szczecin – Piast Gliwice
Raków Częstochowa – Lechia Gdańsk
Wisła Płock – Lech Poznań
Śląsk Wrocław – Wisła Kraków

Kolejka 18: 27-28 lutego
Zagłębie Lubin – Raków Częstochowa
Lech Poznań – Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk – Górnik Zabrze
Legia Warszawa – Wisła Płock
Piast Gliwice – Warta Poznań
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Jagiellonia Białystok
Stal Mielec – Cracovia
Wisła Kraków – Pogoń Szczecin

Kolejka 19: 6-7 marca
Warta Poznań – Lech Poznań
Cracovia – Zagłębie Lubin
Górnik Zabrze – Legia Warszawa
Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice
Raków Częstochowa – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Stal Mielec – Lechia Gdańsk
Wisła Płock – Wisła Kraków
Śląsk Wrocław – Pogoń Szczecin

Kolejka 20: 13-14 marca
Warta Poznań – Wisła Płock
Zagłębie Lubin – Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice – Stal Mielec
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lechia Gdańsk
Pogoń Szczecin – Lech Poznań
Raków Częstochowa – Cracovia
Wisła Kraków – Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław – Legia Warszawa

Kolejka 21: 20-21 marca
Cracovia – Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze – Zagłębie Lubin
Jagiellonia Białystok – Pogoń Szczecin
Lech Poznań – Piast Gliwice
Lechia Gdańsk – Wisła Kraków
Legia Warszawa – Warta Poznań
Stal Mielec – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Wisła Płock – Raków Częstochowa

Kolejka 22: 3 kwietnia
Warta Poznań – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Zagłębie Lubin – Legia Warszawa
Lech Poznań – Jagiellonia Białystok
Piast Gliwice – Cracovia
Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk
Raków Częstochowa – Górnik Zabrze
Wisła Kraków – Stal Mielec
Śląsk Wrocław – Wisła Płock

Kolejka 23: 10-11 kwietnia
Cracovia – Lech Poznań
Górnik Zabrze – Warta Poznań
Jagiellonia Białystok – Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk – Zagłębie Lubin
Legia Warszawa – Pogoń Szczecin
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Kraków
Stal Mielec – Raków Częstochowa
Wisła Płock – Piast Gliwice

Kolejka 24: 17-18 kwietnia
Warta Poznań – Stal Mielec
Jagiellonia Białystok – Cracovia
Zagłębie Lubin – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Lech Poznań – Legia Warszawa
Piast Gliwice – Górnik Zabrze
Pogoń Szczecin – Wisła Płock
Wisła Kraków – Raków Częstochowa
Śląsk Wrocław – Lechia Gdańsk

Kolejka 25: 21 kwietnia
Górnik Zabrze – Śląsk Wrocław
Lechia Gdańsk – Piast Gliwice
Legia Warszawa – Cracovia
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Pogoń Szczecin
Raków Częstochowa – Lech Poznań
Stal Mielec – Zagłębie Lubin
Wisła Kraków – Warta Poznań
Wisła Płock – Jagiellonia Białystok

Kolejka 26: 24-25 kwietnia
Warta Poznań – Raków Częstochowa
Cracovia – Wisła Płock
Jagiellonia Białystok – Stal Mielec
Zagłębie Lubin – Wisła Kraków
Lech Poznań – Lechia Gdańsk
Piast Gliwice – Legia Warszawa
Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze
Śląsk Wrocław – Podbeskidzie Bielsko-Biała

Kolejka 27: 1-2 maja
Warta Poznań – Jagiellonia Białystok
Górnik Zabrze – Wisła Płock
Zagłębie Lubin – Piast Gliwice
Lechia Gdańsk – Legia Warszawa
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Lech Poznań
Raków Częstochowa – Śląsk Wrocław
Stal Mielec – Pogoń Szczecin
Wisła Kraków – Cracovia

Kolejka 28: 8-9 maja
Cracovia – Górnik Zabrze
Jagiellonia Białystok – Raków Częstochowa
Lech Poznań – Stal Mielec
Legia Warszawa – Wisła Kraków
Piast Gliwice – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Pogoń Szczecin – Warta Poznań
Wisła Płock – Lechia Gdańsk
Śląsk Wrocław – Zagłębie Lubin

Kolejka 29: 12 maja
Warta Poznań – Śląsk Wrocław
Górnik Zabrze – Jagiellonia Białystok
Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin
Lechia Gdańsk – Cracovia
Podbeskidzie Bielsko-Biała – Wisła Płock
Raków Częstochowa – Piast Gliwice
Stal Mielec – Legia Warszawa
Wisła Kraków – Lech Poznań

Kolejka 30: 16 maja
Cracovia – Warta Poznań
Jagiellonia Białystok – Lechia Gdańsk
Lech Poznań – Górnik Zabrze
Legia Warszawa – Podbeskidzie Bielsko-Biała
Piast Gliwice – Wisła Kraków
Pogoń Szczecin – Raków Częstochowa
Wisła Płock – Zagłębie Lubin
Śląsk Wrocław – Stal Mielec
Autor: Kali/TG / Źródło: eurosport.pl
Powiązane tematy
Udostępnij
Reklama
Reklama