PKO Ekstraklasa Piast Gliwice Wisła Płock 1:0

18/08/2019, 16:07 GMT+2

Piast Gliwice pokonał na własnym boisku ostatnią w tabeli Wisłę Płock 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył dla gospodarzy Piotr Parzyszek. Ekipę Nafciarzy po raz pierwszy poprowadził trener Radosław Sobolewski.

W poprzedniej kolejce Piast po raz pierwszy wygrał w tym sezonie w lidze. Piłkarze trenera Waldemara Fornalika pokonali na wyjeździe ŁKS. W piątej serii spotkań mistrz kraju podejmował płocką Wisłę. W roli trenera Nafciarzy zadebiutował Radosław Sobolewski. Były świetny defensywny pomocnik na stanowisku szkoleniowca zespołu z Płocka zastąpił Leszka Ojrzyńskiego, który musiał zrezygnować z pracy z powodów osobistych.

Przewaga Piasta

W pierwszej połowie meczu w Gliwicach przewagę mieli gospodarze. Bardzo dobre zawody rozgrywał Bartosz Rymaniak. To właśnie po jego dokładnym dośrodkowaniu wynik meczu w 33. minucie otworzył Piotr Parzyszek. Napastnik precyzyjnym płaskim strzałem zdobył swoją pierwszą bramkę w tym sezonie ekstraklasy.
Po przerwie trwała niemoc płocczan. Goście mieli problemy z przedostaniem się pod pole karne Piasta, nie mówiąc już o stwarzaniu zagrożenia. Zespół Fornalika kontrolował boiskowe wydarzenia.

Nieuznany gol

Dopiero w 73. minucie przyjezdni mogli zaskoczyć rywali. Piłka nawet wpadła do bramki Piasta po strzale Grzegorza Kuświka, ale wcześniej na spalonym był Giorgi Merebaszwili, który w tej sytuacji zaliczyłby asystę.
Piast utrzymał jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego i odniósł drugie ligowe zwycięstwo z rzędu. Wisła Płock nie poprawiła swojej pozycji i nadal zajmuje ostatnie miejsce w tabeli.
Piast Gliwice - Wisła Płock 1:0 (1:0)
Bramka: Parzyszek 33'

Piast Gliwice: Frantisek Plach - Uros Korun, Tomas Huk (84. Gerard Badia), Mikkel Kirkeskov - Bartosz Rymaniak, Patryk Sokołowski, Sebastian Milewski, Tom Hateley, Jakub Holubek (80. Tomasz Mokwa) - Jorge Felix, Piotr Parzyszek (72. Dominik Steczyk).

Wisła Płock: Thomas Daehne - Jakub Rzeźniczak, Michał Marcjanik, Alan Uryga, Damian Michalski (85. Olaf Nowak) - Ricardinho (72. Suad Sahiti), Dominik Furman, Mateusz Szwoch, Damian Rasak, Giorgi Merebaszwili - Oskar Zawada (46. Grzegorz Kuświk).
Autor: Kali / dasz / Źródło: eurosport.pl