PKO BP Ekstraklasa: Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław - Wynik i relacja meczu

29/08/2021, 16:24 GMT+2

Derby Dolnego Śląska po blisko dziesięciu latach znowu dla Śląska Wrocław. Zespół Jacka Magiery pokonał 3:1 na wyjeździe Zagłębie Lubin.

Lepiej mecz zaczęli gospodarze, którzy podeszli wysokim pressingiem, szybko odbierali piłkę rywalom i gra toczyła się niemal cały czas na połowie przyjezdnych. Lubinianie nacierali, ale nie potrafili przewagi przełożyć choćby na sytuacje bramkowe. Śląsk przetrwał natarcie i z czasem zaczął przeważać.

Strzelał tylko Śląsk

Po jednym z błędów gospodarzy goście wyszli na prowadzenie. Hiszpan Ian Soler podał niedokładnie, Rafał Makowski przejął piłkę, która szybko trafiła do Petra Schwarza. Czech odegrał do Mateusza Praszelika, a ten zakręcił na małej przestrzeni rywalami i pięknym mierzonym strzałem nie dał szans Dominikowi Hładunowi.
Goście prowadzili, ale nie zamierzali się bronić i dalej atakowali. W jednej z akcji Makowski wywalczył rzut wolny tuż przed polem karnym i do piłki podszedł Exposito. Trafił w poprzeczkę, ale piłka wróciła do niego. Zawodnicy Zagłębia w kilku zaatakowali Hiszpana, ale ten nimi zakręcił, uderzył ponownie i tym razem trafił do siatki.
Przed przerwą zrobiło się ciekawiej, gdy do własnej bramki trafił Wojciech Golla. Gol kontaktowy sprawił, że Zagłębie rzuciło się do ataku. Doskonałą okazję na doprowadzenie do remisu miał Daniel, ale posłał piłkę za wysoko.
Po zmianie stron gospodarze śmiało ruszyli do przodu, podeszli wysokim pressingiem i zepchnęli Śląsk do defensywy. Nie poskutkowało.
Po kwadransie gry Magiera posłał na boisko Roberta Picha. Słowak chwilę po wejściu na boisko przeprowadził akcję prawym skrzydłem, dośrodkował, obrońcy wybili piłkę, ale ta trafiła pod nogi niepilnowanego Exposito. Hiszpan spokojnie przyjął i strzałem lewą nogą w górny róg bramki nie dał szans Hładunowi.
W końcówce Śląsk miał jeszcze okazje, ale wynik już się nie zmienił i trzy punkty pojechały do Wrocławia.
KGHM Zagłębie Lubin – Śląsk Wrocław 1:3 (1:2)
Bramki: Wojciech Golla (35., samobójcza) - Mateusz Praszelik (14.), Erik Exposito (26., 62.)
Autor: mb / Źródło: PAP / eurosport.pl