PKO BP Ekstraklasa. Wynik meczu 4. kolejki Cracovia - Korona Kielce

11/08/2019, 19:02 GMT+2

Ostatnie niedzielne spotkanie 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy zakończyło się zwycięstwem Cracovii 1:0 nad Koroną Kielce. Decydującą bramkę zdobył Sergiu Hanca, dla którego było to już trzecie trafienie w trzecim kolejnym meczu.

Cracovia - Korona Kielce

Od początku kibice oglądali ciekawe widowisko, gdyż obydwa zespoły postawiły na otwartą grę i starały się szybko zdobyć bramkę.
W 9. minucie przed szansą stanął David Jablonsky, lecz jego strzał z kilku metrów został zablokowany. Chwilę później powinno być 1:0 dla Korony. Michael Gardawski znalazł się w sytuacji sam na sam z Michalem Peskovicem. Kielecki obrońca trafił jednak prosto w bramkarza Pasów, który odpowiednio skrócił kąt.

Okazja za okazją

Potem pięknym strzałem z rzutu wolnego popisał się Hanca. Zmierzającą pod poprzeczkę piłkę efektowną paradą wybił Paweł Sokół. W 29. minucie Vato Arveladze skierował piłkę do siatki w sytuacji sam na sam, ale jego radość przerwał arbiter liniowy, który zasygnalizował spalonego.
Wreszcie w 35. minucie gospodarze objęli prowadzenie. Pelle van Amersfoort szybko wyrzucił piłkę z autu do Janusza Gola, ten kopnął w okolice pola karnego. Wydawało się, że podanie przetnie Themistiklis Tzimopoulos, ale stoper Korony przewrócił się. Do futbolówki dopadł Hanca i precyzyjnym strzałem pokonał Sokoła.
Goście starali się doprowadzić do wyrównania jeszcze przed przerwą. Groźny strzał oddał Ivan Marquez. Peskovic był jednak dobrze ustawiony i wybił piłkę na rzut rożny.

Zmiennicy nie pomogli

W drugiej połowie groźniej atakowali krakowianie. W 59. min tylko znakomity refleks Sokoła uratował kielczan po strzale głową Ołeksija Dytiatjewa. Trener Korony Gino Lettieri wprowadził dwóch nowych zawodników - Mateja Puckę i Urosa Duranivica, lecz nie przełożyło się to na jakość akcji ofensywnych jego zespołu.
Korona już do końca nie potrafiła zagrozić bramce Cracovii. Gospodarze kontrolowali grę i odnieśli zasłużone zwycięstwo, pierwsze w tym sezonie na swoim obiekcie. Dla kielczan była z to druga kolejna porażka.

Cracovia Kraków - Korona Kielce 1:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Sergiu Hanca (35).
Cracovia Kraków: Michal Pesković - Cornel Rapa, Ołeksij Dytiatjew, David Jablonsky, Diego Ferraresso - Mateusz Wdowiak (82. Milan Dimun), Janusz Gol, Pelle van Amersfoort (68. Filip Piszczek), Sylwester Lusiusz (64. Sebastian Strózik), Sergiu Hanca - Rafael Lopes
Korona Kielce: Paweł Sokół - Michael Gardawski, Themistoklis Tzimopoulos, Ivan Marquez, Daniel Dziwniel - Adnan Kovacević, Jakub Żubrowski - Erik Pacinda, Wato Arvładze (61. Uros Duranovic), Marcin Cebula (61. Matej Pucko) - Michal Papadopulos (76. Michał Żyro)
Autor: PAP / Źródło: Polska Agencja Prasowa