PKO BP Ekstraklasa: Warta Poznań - Wisła Kraków, wynik i relacja z meczu

21/11/2020, 21:35 GMT+1

Warta Poznań wygrała w Grodzisku Wielkopolskim z Wisłą Kraków 2:1 w meczu 10. kolejki Ekstraklasy. Trener zwycięskiej ekipy Piotr Tworek w sobotnim spotkaniu nie dokonał ani jednej zmiany.

Warta Poznań - Wisła Kraków

W ostatnich tygodniach kontuzje zdziesiątkowały Wartę. Zdrowotne problemy graczy z pola sprawiły, że na mecz z Wisłą powołano aż dwóch rezerwowych bramkarzy - byle tylko wypełnić kadrę.

Pod górkę

Pierwsza połowa meczu w Grodzisku Wielkopolskim, gdzie swoje mecze rozgrywa zespół z Poznania, nie ułożyła się najlepiej dla podopiecznych trenera Piotra Tworka. Już w 9. minucie wynik otworzył strzałem głową Adi Mehremić. Dla Bośniaka, który zasilił Wisłę przed tym sezonem, był to premierowy gol w ekstraklasie.
Na domiar złego dla gospodarzy w 27. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Łukasz Trałka. Doświadczony pomocnik Warty z jedenastu metrów posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

Pozytywna reakcja

Patrząc na to, jak po przerwie zareagowali piłkarze trenera Tworka, można tylko przypuszczać, co musiało się dziać w szatni po pierwszej połowie.
Chwilę po wznowieniu gry do wyrównania doprowadził Jan Grzesik. 26-latek płaskim strzałem z ostrego kąta pokonał Mateusza Lisa.
Warta poszła za ciosem i w 59. minucie wyszła na prowadzenie. Przytomnie w polu karnym zachował się Mateusz Kuzimski. Napastnik z bliska umieścił piłkę w siatce, a asystę zaliczył Grzesik. Dla Kuzimskiego był to drugi mecz z rzędu z golem. W poprzedniej kolejce jego trafienie dało wyjazdową wygraną 1:0 ze Stalą Mielec.

Bez zmian

Warta dowiozła korzystny wynik do końca. Po raz kolejny piłkarze Tworka pokazali niesamowity charakter. W poprzedniej kolejce, we wspomnianym meczu ze Stalą, Warta przez większość spotkania grała przecież w osłabieniu. Teraz, pomimo ogromnych problemów kadrowych i niewykorzystanego rzutu karnego, ekipie z Poznania kolejny raz udało się zgarnąć komplet punktów. W wygranym 2:1 spotkaniu z Wisłą trener Tworek nie dokonał ani jednej zmiany.
Warta Poznań - Wisła Kraków 2:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Adi Mehremic (9. głową), 1:1 Jan Grzesik (47.), 2:1 Mateusz Kuzimski (59.).
Warta Poznań: Daniel Bielica - Jan Grzesik, Robert Ivanov, Bartosz Kieliba, Jakub Kuzdra - Jakub Kiełb, Łukasz Trałka, Mateusz Czyżycki, Adrian Laskowski, Michał Jakóbowski - Mateusz Kuzimski.
Wisła Kraków: Mateusz Lis - Łukasz Burliga, Michal Frydrych, Adi Mehremic, Dawid Abramowicz - Jean Carlos Silva (81. Aleksander Buksa), Patryk Plewka, Nikola Kuveljic (73. Vullnet Basha), Chuca (73. Georgij Żukow), Stefan Savic (60. Yaw Yeboah) - Felicio Brown Forbes (81. Fatos Beciraj).
Autor: kali/łup / Źródło: eurosport.pl