PKO BP Ekstraklasa: Jagiellonia - Lech Poznań - wynik meczu i relacja - piłka nożna

17/10/2020, 20:32 GMT+2

Większa ambicja, zaangażowanie i trochę szczęścia wystarczyło w sobotę Jagiellonii do odniesienia cennego zwycięstwa. W Białymstoku gospodarze wygrali z Lechem Poznań 2:1. Starcie w ramach 7. kolejki ekstraklasy odbyło się bez udziału widowni.

Faworytem tego meczu Jagiellonia nie była. Przed ostatnią przerwą na mecze reprezentacyjne Lech pokazywał znakomitą formę nie tylko w ekstraklasie, ale przede wszystkim w zakończonych sukcesem zmaganiach o awans do fazy grupowej Ligi Europy.

Podwójny błąd Bednarka

W sobotę w Białymstoku można było odnieść wrażenie, że pauza zdecydowanie gorzej podziałała na poznaniaków. Podopieczni trenera Dariusza Żurawia już w trzeciej minucie stracili gola.
Bramkę dla miejscowych zdobył kapitan miejscowych Taras Romanczuk, który po raz 200. wystąpił w ekstraklasie. Błąd w tej sytuacji popełnił Filip Bednarek. Bramkarz gości najpierw źle wybił piłkę, a potem źle interweniował.
Niedługo potem gola dla Lecha strzelił Jakub Kamiński. Chwilę później okazało się, że trafienie 18-latka nie może być zaliczone. VAR pokazał pozycję spaloną.
Po zmianie stron prowadzenie Jagi podwyższył Maciej Makuszewski. Kolejorz nie zrezygnował.

Dziesięć minut przed końcem po faulu Bodvara Bodvarssonna na Pedro Tibie sędzia Jarosław Przybył podyktował rzut karny. Pewnie wykorzystał go największy wygrany ostatnich meczów kadry Jakub Moder.
Dla 21-letniego pomocnika, który w nowym sezonie będzie występował w Brighton, to było trzecie spotkanie z rzędu w lidze z golem.
Do końca nic już się nie zmieniło. Gospodarze zwyciężyli zasłużenie. Grali z większym zaangażowaniem i byli skuteczniejsi.
Jagiellonia po raz pierwszy w tym sezonie zdobyła trzy punkty na własnej murawie.
W czwartek Lech rozpocznie rywalizację w Lidze Europy. Zmierzy się u siebie z Benfiką.
Jagiellonia Białystok - Lech Poznań 2:1 (1:0)Bramki: Romanczuk (2'), Makuszewski (68') - Moder (82')
Jagiellonia: Pavels Steinbors – Paweł Olszewski, Bogdan Tiru, Ivan Runje, Bodvar Bodvarsson, Maciej Makuszewski (70. Przemysław Mystkowski), Taras Romanczuk, Martin Pospisil, Fernan Lopez (46. Fedor Cernych), Tomas Prikryl (70. Kristopher Twardek), Jesus Imaz (89. Błażej Augustyn)
Lech: Filip Bednarek - Alan Czerwiński, Tomasz Dejewski, Vasyl Kravets, Lubomir Satka, Tymoteusz Puchacz (62. Michał Skóraś), Jakub Kamiński (77. Nika Kacharava), Pedro Tiba, Jakub Moder, Dani Ramirez (77. Filip Marchwiński), Mikael Ishak
Autor: Srogi/twis / Źródło: eurosport.pl