PKO BP Ekstraklasa 2022/23. Zagłębie Lubin - Legia Warszawa. Wynik i relacja z meczu

04/02/2023, 21:13 GMT+1

Legia Warszawa wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Lubin 2:1. Gole dla drużyny ze stolicy strzelili Paweł Wszołek i Ernest Muci, a dwie asysty zaliczył Josue. Dla miejscowych trafił Łukasz Łakomy.

Paweł Wszołek strzela gola dla Legii

Obie drużyny do rozgrywek wróciły w dobrym stylu. Zagłębie pewnie wygrało na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław (3:0), natomiast Legia u siebie, po ekscytującym do ostatnich sekund meczu, pokonała Koronę Kielce 3:2.
W Lubinie kibice obejrzeli zacięte spotkanie. W 22. minucie Kacper Chodyna sprawdził czujność Kacpra Tobiasza. Bramkarz Legii popisał się świetnym refleksem.
W odpowiedzi z bliska strzelał Ernest Muci, ale tym razem na wysokości zadania stanął golkiper Zagłębia Jasmin Burić.

Asystent Josue

Goście objęli prowadzenie jeszcze w pierwszej połowie. W 37. minucie znakomite prostopadłe podanie z własnej połowy zagrał Josue. Do piłki dopadł Paweł Wszołek, który nie dał się zatrzymać Aleksowi Ławniczakowi i ze spokojem strzelił obok interweniującego Buricia.
W 59. minucie było już 2:0 dla Legii. Z rzutu wolnego piłkę w pole karne zacentrował Josue. Futbolówkę delikatnie trącił Muci i ta wpadła tu przy słupku bramki Zagłębia.
Paweł Wszołek i Ernest Muci strzelili po golu w meczu z Zagłębiem
W końcu szczęście uśmiechnęło się też do miejscowych. W 65. minucie Łukasz Łakomy, były zawodnik Legii, zaskoczył Tobiasza strzałem z dystansu. Miedziowi złapali kontakt.
W 78. minucie na boisku pojawił się powracający do Legii Tomas Pekhart. 30 stycznia czeski napastnik podpisał kontrakt z warszawskim klubem do końca sezonu 2023/24. Ostatnio występował w Gaziantep FK. Turcji jednak nie podbił i wrócił.
Gospodarze dążyli do wyrównania, ale piłkarzom Legii udało się utrzymać minimalne prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego.
Po tym spotkaniu Legia zajmuje drugie miejsce w tabeli i do prowadzącego Rakowa Częstochowa traci siedem punktów. Zagłębie jest 15. Miedziowi mają trzy punkty przewagi nad strefą spadkową.
Zagłębie Lubin - Legia Warszawa 1:2 (0:1)
Bramki: Łakomy 65' - Wszołek 37', Muci 59'
Autor: Kali / Źródło: eurosport.pl