PKO BP Ekstraklasa 2022/23. Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk. Mecz przerwany przez śnieżycę

04/02/2023, 17:35 GMT+1

Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk musiał zostać przerwany w 30. minucie. Sędzia Damian Sylwestrzak z Wrocławia podjął taką decyzję po śnieżnej zadymce, która przeszła nad stadionem.

Mecz Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk został przerwany z powodu śnieżycy

Tuż po rozpoczęciu gry nad Zabrzem rozpoczęła się śnieżyca, która w miarę upływu czasu uniemożliwiła grę ograniczając mocno widoczność.
Piłkarze zeszli do szatni, a ma boisku pojawił się traktorek, który ma je przygotować do gry.
Jak poinformowała reporterka Canal+ Daria Kabała-Malarz, w Zabrzu przewidywane są jeszcze dwa duże opady śniegu w najbliższym czasie.

Bez goli do wymuszonej przerwy

Do momentu przerwania spotkania żadnej z drużyn nie udało się otworzyć wyniku.
Mecz wznowiono po trwającym ok. pół godziny odśnieżeniu płyty boiska i namalowaniu nowych linii w kolorze czerwonym.
Skończył się wynikiem 1:1. Górnik prowadził po golu Szymona Włodarczyka z rzutu karnego, na którego odpowiedział Łukasz Zwoliński.

Autor: Kali/twis / Źródło: eurosport.pl, PAP