Piotr Zieliński strzelił gola w meczu Napoli - Eintracht Frankfurt w 1/8 finału - Liga Mistrzów 2022/2023

15/03/2023, 21:54 GMT+1

Piotr Zieliński dołożył swoją cegiełkę do awansu Napoli do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Polski pomocnik wpisał się na listę strzelców w rewanżowym starciu 1/8 finału z Eintrachtem Frankfurt (3:0), pewnie wykorzystując wywalczony przez siebie rzut karny.

Rewanżowe spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów długo nie układało się po myśli lidera tabeli Serie A. Piłkarze Napoli mieli jednak korzystny wynik z pierwszego meczu (2:0), a pod koniec pierwszej i na początku drugiej połowy dwukrotnie do siatki rywali trafił niezawodny Victor Osimhen.

Czwarty gol Zielińskiego

W 64. minucie swój moment chwały miał również Zieliński. 28-latek najpierw został sfaulowany w polu karnym niemieckiej ekipy przez Djibrila Sowa, a następnie sam podszedł do wywalczonego rzutu karnego.
Były pomocnik Empoli zachował zimną krew i strzałem w środek bramki pokonał Kevina Trappa.
Dla Zielińskiego, który opuścił boisko dziesięć minut później na rzecz Tanguya Ndombele, był to już czwarty gol w obecnym sezonie Champions League. Wcześniej trafiał w meczach z Liverpoolem (dwukrotnie) i Ajaksem Amsterdam w fazie grupowej.

Finalnie Napoli wygrało 3:0, a w dwumeczu - 5:0.