Piotr Zieliński i Arkadiusz Milik bohaterami Napoli. Zobacz gole

09/12/2018, 08:28 GMT+1

To były udane występy Piotra Zielińskiego i Arkadiusza Milika w Serie A. Obaj wbili trzy z czterech goli Napoli w meczu z przedostatnim w tabeli Frosinone.

W sobotnie popołudnie wynik otworzył Zieliński. Była 7. minuta, gdy piłka trafiła do polskiego pomocnika. Od razu oddał płaski strzał lewą nogą tuż przy słupku. Bramkarz gości był bez szans.

Zieliński trafił po raz trzeci w tym sezonie. Na tego gola czekał od sierpnia i zwycięskiego spotkania z Milanem (3:2).

Rekord Milika

Po przerwie dwie bramki dołożył Milik. W minucie 68. wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Faouziego Ghoulama. Pod koniec wykończył akcję włoskiego zespołu, ustalając wynik meczu na 4:0.

Przy okazji napastnik reprezentacji Polski pobił swój strzelecki rekord w Serie A. Obecnie uzbierał już siedem goli. W poprzednich dwóch sezonach trafiał po pięć razy.

Na listę strzelców wpisał się również Adam Ounas - w 40. minucie.

Napoli jest drugie w tabeli. Do prowadzącego Juventusu traci osiem punktów.
Napoli - Frosinone 4:0 (2:0)
Bramki: Zieliński (7.), Ounas (40.), Milik (68., 84.)
Autor: kz / Źródło: eurosport.pl