Piotr Zieliński doznał kontuzji łydki w meczu Ajax – Napoli w Lidze Mistrzów

05/10/2022, 14:53 GMT+2

Piotr Zieliński we wtorkowy wieczór strzelił gola dla Napoli w wyjazdowym meczu Ligi Mistrzów z Ajaksem Amsterdam, ale w drugiej połowie nie wyszedł już na boisko. Włoski klub potwierdził w opublikowanym komunikacie, że wynikało to z kontuzji, której doznał reprezentant Polski.

Piotr Zieliński

Zieliński zdobył w Amsterdamie bramkę na 3:1 dla gości, tuż przed przerwą. Popisał się znakomitym rajdem z piłką przez niemal pół boiska i nie dał szans bramkarzowi. Po zmianie stron jego miejsce na murawie zajął jednak Tanguy Ndombele. Zmiana była podyktowana problemami zdrowotnymi polskiego pomocnika.

Komunikat o kontuzji Zielińskiego

"Piotr Zieliński został zmieniony po pierwszej połowie meczu z Ajaksem z powodu urazu prawej łydki" - poinformowano w komunikacie opublikowanym przez oficjalny serwis Napoli.
Trener Luciano Spalletti powiedział na pomeczowej konferencji prasowej, że 28-letni pomocnik otrzymał cios od jednego z rywali. Reprezentant Polski w najbliższych dniach ma przejść szczegółowe badania, które pozwolą określić, na ile poważna jest jego kontuzja.
Zieliński jest jedną z kluczowych postaci drużyny z Neapolu w trwającym sezonie. W 11 meczach włoskiej ekstraklasy oraz Ligi Mistrzów łącznie strzelił 4 gole i zaliczył 5 asyst.
Piotr Zieliński trafił na 3:1 tuż przed przerwą w Amsterdamie
Napoli w drugiej połowie dorzuciło kolejne trzy trafienia, pokonując Ajax na jego terenie aż 6:1. Była to już trzecia wygrana ekipy z Półwyspu Apenińskiego w tej edycji Ligi Mistrzów, dzięki której umocniła się ona na czele grupy A. W tej stawce rywalizują również Liverpool i Glasgow Rangers.
W tym tygodniu Napoli czeka jeszcze wyjazdowe spotkanie z Cremonese w Serie A. Ewentualny występ Polaka w niedzielę stoi jednak pod sporym znakiem zapytania.
Autor: jac / Źródło: eurosport.pl, sscnapoli.it