Piłkarz HSV Dennis Diekmeier bez gola w Bundeslidze od 197 meczów

13/12/2017, 16:19 GMT+1

Piłkarz HSV Dennis Diekmeier to najbardziej nieskuteczny gracz w historii Bundesligi. We wtorkowym meczu z Eintrachtem Frankfurt wydawało się, że 28-latek w końcu przełamał złą passę. Jego radość po strzelonym golu trwała jednak bardzo krótko.

W 54. minucie Diekmeier dostał podanie w pole karne. Było w tym trochę przypadku, ale prawy obrońca HSV opanował piłkę i z kilku metrów strzelił obok bramkarza gości.

Bardzo się ucieszył i uniósł ręce do góry. To miał być jego pierwszy gol w 197. występie w Bundeslidze! Do tego dający wyrównanie na 2:2.
Po chwili przyszło wielkie rozczarowanie. Diekmeier złapał się za głowę, bo sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej. Jak pokazały powtórki telewizyjne - miał rację, bo obrońca HSV był minimalnie wychylony. Jego zespół ostatecznie przegrał 1:2. Hamburczycy, którzy nie wygrali od trzech meczów, zajmują 16. miejsce w tabeli, oznaczające baraż.

"To gorzkie uczucie"

Diekmeier może czuć się załamany. W końcu był tak bliski przerwania niechlubnej passy 197 spotkań w Bundeslidze bez zdobytej bramki. Nieskuteczny obrońca dziś "śrubuje" rekord w HSV, a wcześniej występował w Norymberdze. Gdyby jednak doliczyć epizod w drugim zespole Werderu Brema i występy w niższych ligach, Diekmeier, mistrz Europy U-19 z 2008 roku, jest nieskuteczny od 229 meczów.

- Miałem pewność, że nie byłem na spalonym. To gorzkie uczucie. Byłem tak blisko - powiedział po spotkaniu z Eintrachtem Diekmeier.

Zawodnik HSV w klasyfikacji najbardziej nieskutecznych piłkarzy w historii Bundesligi wyprzedza drugiego w tabeli Markusa Schulera (Hannover 96 i Arminia Bielefeld) o 15 spotkań. Trzeci ze 180 meczami bez gola jest Thomas Eichin z Borussii Moenchengladbach.
Autor: kz/dasz / Źródło: bild.de, kicker.de