Piłka nożna - Southampton - Wolverhampton Wanderers - Arsenal - Leeds United - Wynik i relacja meczu - Premier League

14/02/2021, 21:07 GMT+1

Walentynkowa niedziela nie należała do Polaków grających na boiskach Premier League. W 24. kolejce przegrał i Jan Bednarek, i Mateusz Klich. Southampton uległ 1:2 Wolverhampton Wanderers, zaś Leeds United 2:4 Arsenalowi. Kolejny raz punkty stracił Manchester United, remisując 1:1 z West Bromwich Albion.

Wszystkie zespoły występujące na angielskich murawach są obecnie w cieniu kroczącego od zwycięstwa do zwycięstwa Manchesteru City. Nie inaczej było też w niedzielę, która przybliżyła ten klub do kolejnego tytułu.

Tak złej serii nie mieli

Najpierw jednak o Polakach. Bednarek rozegrał pełne 90 minut w barwach Świętych, dostał żółtą kartkę i nie uchronił zespołu przed porażką z Wolverhamton. Najpierw gola dla Southampton strzelił Danny Ings, ale Wilkom udało się dwukrotnie odpowiedzieć za sprawą Rubena Nevesa i Pedro Neto.
Dla ekipy byłego stopera Lecha Poznań była to szósta kolejna porażka w Premier League. Tak złej serii na angielskich boiskach nie miała nigdy.
Jeszcze wyższą porażkę poniósł beniaminek z Leeds. Klich zszedł z murawy Emirates Stadium na początku drugiej połowy przy stanie 3:0 dla Arsenalu, ostatecznie gospodarze zdobyli jeszcze jedną bramkę, goście odpowiedzieli dwiema. Bohaterem w północnym Londynie był strzelec hat tricka Pierre-Emerick Aubameyang.

Za mało do wygranej

Manchester Utd zabrakło tego dnia kogoś tak skutecznego jak Gabończyk. "Czerwonym Diabłom" przeciwko West Bromowi (Kamil Grosicki poza kadrą) udało się tylko ugrać remis 1:1 - na trafienie Mbaye Diagne pięknym wolejem odpowiedział Bruno Fernardes. Na zwycięstwo to było jednak za mało. Gracze United są wiceliderem i do prowadzących rywali zza miedzy tracą siedem punktów, rozegrali jednak jeden mecz więcej.
Na zakończenie niedzieli z angielską ekstraklasą Everton rozczarował i przegrał 0:2 z będącym w strefie spadkowej Fulham.