Piłka nożna, Serie A. Fiorentina – Juventus – wynik meczu i relacja

21/05/2022, 21:00 GMT+2

Fiorentina pokonała Juventus 2:0 w ostatniej kolejce Serie A i zapewniła sobie udział w Lidze Konferencji Europy. 85 minut w barwach gospodarzy zagrał Krzysztof Piątek. W niedzielę poznamy mistrza Włoch – zostanie nim AC Milan lub Inter.

Coraz mniej niewiadomych zostało w Serie A. W piątek awans do kolejnej edycji Ligi Europy zapewniła sobie AS Roma, pokonując na wyjeździe Torino 3:0.
W sobotę o udział w Lidze Konferencji Europy walczyły Fiorentina i Atalanta. Viola podejmowała Juventus, dla którego sezon właściwie już się skończył. Alatanta grała u siebie z Empoli.
W barwach Fiorentiny od pierwszych minut zobaczyliśmy Krzysztofa Piątka. Za to w pierwszym składzie Starej Damy, zresztą zgodnie z zapowiedziami, zabrakło Wojciecha Szczęsnego.
W pierwszej połowie najwięcej działo się pod koniec. Piątek zderzył się głowami z Giorgio Chiellinim, obaj padli na murawę, a z zamieszania najlepiej skorzystał Alfred Duncan, który strzelił gola na 1:0.

Rozbita głowa na pożegnanie

Obrońca Juventusu tak mocno ucierpiał w starciu z Polakiem, że w przerwie musiał opuścić murawę. Tym samym pożegnał się oficjalnie z Juventusem. Ten sezon jest jego ostatnim w barwach Bianconerich.
Na 2:0 powinien podwyższyć Piątek, ale jakimś cudem jego strzał głową obronił bramkarz gości. Co nie udało się Polakowi, udało się w doliczonym czasie gry Nicolasowi Gonzalezowi. Fiora wygrała 2:0.

Mistrza poznamy w niedzielę

W równoległe rozgrywanym spotkaniu w Bergamo Atalanta przegrała z Empoli 0:1 i nie awansowała do Ligi Konferencji Europy. Zagra w niej drużyna Piątka.
W niedzielę poznamy mistrza Włoch. Jeśli AC Milan pokona na wyjeździe Sassuolo, zdobędzie upragnione scudetto. Jeśli jednak straci punkty, a Inter ogra u siebie Sampdorię, to rywal zza miedzy sięgnie po tytuł.
AC Fiorentina — Juventus 2:0 (1:0)
Bramki: Duncan (45+1'), Gonzalez (90+2')
Autor: Kaszaj/PO / Źródło: eurosport.pl