Piłka nożna: Leeds United - Southampton - wynik i relacja meczu - Premier League

23/02/2021, 21:00 GMT+1

Zaległy mecz 18. kolejki Premier League, w którym wzięło udział dwóch Polaków, nie skończył się pełnym szczęściem żadnego z nich. Co prawda Leeds pokonało 3:0 Southampton, a Mateusz Klich – Jana Bednarka, ale pierwszy z Polaków zakończył wieczór z kontuzją.

- Nie mogę się doczekać, aby zagrać przeciwko niemu – zapowiadał to starcie Klich na łamach klubowej strony internetowej. Ani on, ani jego przyjaciel z kadry nie będą mieli jednak wyłącznie dobrych wspomnień z tego wieczoru na Elland Road.

Widmo spadku i uraz pleców

Leeds nadrobiło zaległości. Wygrało to spotkanie w dosyć łatwy sposób. Pierwszą bramkę zdobył zaraz po przerwie najlepszy strzelec zespołu Patrick Bamford, kolejne w końcówce dołożyli Stuart Dallas i Raphinha.
Bednarek, który spędził na murawie pełne 90 minut, ponownie musiał więc przełknąć gorycz porażki. Już po raz siódmy w ostatnich ośmiu meczach. Czternaste w tabeli Premier League Southampton coraz poważniej powinno oglądać się za siebie i myśleć o walce o utrzymanie.
Takiego dyskomfortu nie ma Leeds, lecz na pewno martwić może uraz Klicha. 30-latek wieczór skończył przedwcześnie, w 59. minucie zastąpiony przez Ezgjana Alioskiego. Murawę opuszczał z grymasem na twarzy, trzymając się za plecy. Na razie trudno stwierdzić, czy jest to poważny uraz, ale na pewno sprawiał wrażenie bolesnego.