Piłka nożna - Juergen Klopp po porażce z Manchesterem United

25/01/2021, 16:32 GMT+1

Drużyna Liverpool FC przeżywa ostatnio bardzo trudny czas. W niedzielę przegrała na Old Trafford w 1/16 finału Pucharu Anglii z Manchesterem United 2:3, co oznacza, że w siedmiu ostatnich meczach zwyciężyła zaledwie raz. Menedżer Juergen Klopp podkreślił jednak, że wewnątrz zespołu nie ma żadnych problemów.

W niedzielę ekipie Kloppa nie pomogły dwa trafienia Mohameda Salaha. Przy stanie 1:0 United odpowiedziało golem Masona Greenwooda, a tuż po przerwie prowadzenie drużynie z Manchesteru dał Marcus Rashford. Egipcjanin co prawda wyrównał w 58. minucie, ale decydujący o losach meczu cios zadał Bruno Fernandes.

"Poczyniliśmy kroki w dobrym kierunku"

Klopp na konferencji pomeczowej nie był szczęśliwy, ale potrafił dostrzec w przegranej i pozytywy.
- To nie wygląda tak, jakbyśmy chcieli i jest to oczywiście frustrujące. Nie byliśmy na naszym najwyższym poziomie, poczyniliśmy jednak kroki w dobrym kierunku. Nie musicie się o nas martwić. Jako grupa jesteśmy jednością –podkreślił niemiecki szkoleniowiec.
Porażka z odwiecznym rywalem oznacza, że w ostatnich siedmiu meczach mistrzowie Anglii wygrali zaledwie raz we wszystkich rozgrywkach. Zwycięstwo przyszło w pucharze, ze zmuszoną grać juniorami z powodu epidemii COVID-19 Aston Villą. W lidze Liverpool spadł na czwarte miejsce i do prowadzącego Manchesteru United traci sześć punktów.

"Stajemy się coraz lepsi"

Odmienne nastroje panują w ekipie wygranych. Menedżer Czerwonych Diabłów Ole Gunnar Solskjaer nie krył radości z awansu, ale docenił też klasę przeciwnika.
- Stajemy się coraz mocniejsi. Fantastycznie jest wygrać mecz z aktualnym mistrzem, a Liverpool to fantastyczny zespół. Stopniowo stajemy się lepsi, krok po kroku. Wygrywamy wyrównane mecze, więc nasze morale i pewność siebie są wysokie – wyznał norweski menedżer.
W najbliższy weekend drużyna z Manchesteru podejmie Sheffield United, a Liverpool zagra na wyjeździe z Tottenhamem.