Piłka nożna - Getafe - FC Barcelona - wynik i relacja - Primera Division

17/10/2020, 21:11 GMT+2

Szósta kolejka hiszpańskiej ekstraklasy przyniosła porażki największych faworytów. Najpierw przegrał Real, a kilka godzin później w ślady rywali poszła Barcelona. Wicemistrz Hiszpanii uległ na wyjeździe Getafe 0:1.

Po dwóch pierwszych meczach sezonu w wykonaniu FCB – wygranych pewnie, z siedmioma golami strzelonymi i żadnym straconym - w Barcelonie zapanował optymizm.
W sobotę w katalońskim zespół nastrój był diametralnie inny.

Barcelona nie miała w sobotę na Coliseum Alfonso Perez kompletnie nic do zaproponowania. Kilka zrywów Leo Messiego to argument niewystarczający, zwłaszcza w zrozumiałej sytuacji, gdy rywale są podwójnie zmotywowani. Być może gdyby Antoine Griezmann w 30. minucie wykorzystał stuprocentową sytuację, najlepszą stworzoną tego dnia przez gości, to mecz potoczyłby się inaczej.
A tak to właśnie słabo dysponowany i ciągle rozczarowujący Francuz był uosobieniem całego zespołu. Barca grała słabo, nieprzekonująco, Getafe zaś wyczekiwało swojego momentu, a ten w końcu nadszedł.
Dziesięć minut po zmianie stron Frenkie De Jong sfaulował w swoim polu karnym Djene. Jedenastkę na zwycięskiego gola zamienił Jaime Mata.

Tydzień do El Clasico

Przed Dumą Katalonii teraz trudne dni, inauguracja nowego sezonu Ligi Mistrzów w tygodniu i El Clasico w kolejną sobotę.
Jedynym pocieszeniem dla piłkarzy Ronalda Koemana jest zapewne fakt, że Real Madryt jest w podobnej formie. Równie wątpliwej.
Getafe – FC Barcelona 1:0Bramka: Jaime Mata (56.)
Autor: mb/twis / Źródło: eurosport.pl