Pierwszy gol Jakuba Błaszczykowskiego dla Fiorentiny

23/09/2015, 20:50 GMT+2

Jakub Błaszczykowski zdobył bramkę, a jego Fiorentina w 5. kolejce Serie A pokonała 2:0 Bolognę. Pozostałym zespołom Polaków nie powiodło się w środę już tak dobrze.

Błaszczykowski mecz z beniaminkiem rozpoczął w pierwszym składzie. Fiorentina długo nie mogła znaleźć drogi do bramki gości, aż wreszcie w 71. minucie Polak wykorzystał dogranie Matiasa Vecino.
Wynik w końcówce ustalił Nikola Kalinić i Fiorentina dzięki zainkasowaniu trzech punktów wskoczyła na pozycję wicelidera. Przed tą kolejką drugie było Torino Kamila Glika, ale uległo na wyjeździe 0:1 Chievo. Polski stoper rozegrał cały mecz.

Porażka Romy, Inter wciąż liderem

Bez kontuzjowanego Wojciecha Szczęsnego musiała radzić sobie w Genui Roma. Zastępujący go Morgan De Sanctis wpuścił dwa gole i rzymianie ulegli Sampdorii 1:2.
Liderem pozostaje Inter Mediolan, który wygrał na San Siro 1:0 z Veroną. Gola na wagę zwycięstwa zdobył w 56. minucie Felipe Melo.
Autor: iwan / Źródło: sport.tvn24.pl