Piątek pom, pom, pom - piosenka kibiców na cześć Krzysztofa Piątka

30/01/2019, 07:27 GMT+1

Krzysztof Piątek zaczął przygodę z Milanem niespełna tydzień temu, a już zdążył wkupić się w łaski kibiców tego klubu. Przekonał ich do siebie najprościej jak mógł - bramkami. Dwa trafienia Polaka dały wygraną 2:0 z Napoli i awans do półfinału Pucharu Włoch.

Piątek zadebiutował w Milanie w sobotę. W ligowym meczu z Napoli wszedł na boisko w końcówce. We wtorek, przeciwko temu samemu zespołowi, zagrał od początku. Bramkę zdobył błyskawicznie, już w jedenastej minucie. Jeszcze przed przerwą dorzucił kolejną.

"Piątek, pom, pom, pom"

Kibice zgromadzeni na mediolańskim San Siro byli w euforii. Już po pierwszym golu polskiego napastnika z trybuny zajmowanej przez najbardziej zagorzałych fanów można było usłyszeć przyśpiewkę przygotowaną na cześć polskiego snajpera.
Fani nie mieli wątpliwości, kto był bohaterem wieczoru. Schodzący z murawy Piątek (został zmieniony kilkanaście minut przed końcem) był żegnany przez nich głośnymi brawami.

Piątek zdobył we wtorek swoją siódmą i ósma bramkę w krajowym pucharze, w którym trafiał wcześniej też dla Genoi. W tym zespole strzelił też trzynaście goli w spotkaniach ligowych, co daje mu czwarte miejsce wśród najskuteczniejszych graczy włoskiej ekstraklasy.

Teraz Roma

W półfinale Pucharu Włoch drużyna Polaka zagra z Lazio lub Interem Mediolan. Mecz tych drużyn odbędzie się w czwartek. Najbliższe spotkanie Milan rozegra w niedzielę w lidze na wyjeździe z Romą. Zapewne znów z Piątkiem w pierwszym składzie.
Autor: TG / Źródło: eurosport.pl