Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała: wynik i relacja - PKO BP Ekstraklasa

03/05/2021, 15:47 GMT+2

Piast Gliwice odniósł ważne zwycięstwo nad walczącym o utrzymanie Podbeskidziem Bielsko-Biała. Podopieczni trenera Waldemara Fornalika wygrali 2:0 w ramach 28. kolejki ekstraklasy.

W pierwszej połowie częściej w ataku pozycyjnym byli gospodarze, jednak głośno ustawiana przez bramkarza Michala Peskovicia obrona Podbeskidzia nie pozwalała rywalom na wiele.
Kilka razy urwał się bielskim defensorom Świerczok, ale nie zdołał oddać groźnego strzału. Udało mu się dopiero z rzutu wolnego, ale pewnie interweniował Pesković. Skapitulował tuż przed przerwą, kiedy Świerczok - po rozegraniu z Michałem Chrapkiem - z ostrego kąta puścił mu piłkę między nogami.
Goście mieli w tej części gry jedną szansę bramkową, kiedy w polu karnym przeciwnika został zablokowany Petar Mamić.

Świerczok bohaterem

Bielszczanie z większa ochotą do ataku zaczęli drugą połowę. Ożywił ich grę rezerwowy Peter Wilson. Ponadto celny, choć lekki strzał, oddał Marco Tulio.
Jednak bramkę zdobył Piast, którego kontrę na środku boiska zainicjował Gerard Badia, a wykończył Świerczok, po kolejnej asyście Chrapka.
Trener gości zdecydował się na potrójną zmianę i szybko jeden z wprowadzonych graczy Sierhij Miakuszko próbował zaskoczyć bramkarza gliwiczan. Uderzył jednak wprost w niego.
Podbeskidzie do frontalnego ataku rzuciło się w ostatnich minutach. Kilka razy przed bramką Frantiska Placha było bardzo groźnie. Najbliżej sukcesu był Wilson, który z kilku metrów nie dał rady pokonać Słowaka.
Dla obu zespołów było to bardzo ważne starcie. Gliwiczanie mają szansę na zajęcie czwartego miejsca w tabeli (takie teraz objęli), które dałoby im występ w europejskich pucharach. Z kolei zamykający stawkę goście desperacko walczą o utrzymanie. Tracą już trzy punkty do przedostatniej Stali Mielec.

Piast Gliwice - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 (1:0)
Bramki: Świerczok (44 i 58)
Piast Gliwice: Frantisek Plach - Martin Konczkowski, Piotr Malarczyk, Jakub Czerwiński, Tomasz Mokwa - Gerard Badia (66. Tiago Alves), Patryk Lipski (73. Tomasz Jodłowiec), Michał Chrapek (85. Kristopher Vida), Patryk Sokołowski, Dominik Steczyk (66. Arkadiusz Pyrka) - Jakub Świerczok (85. Michał Żyro).
Podbeskidzie Bielsko-Biała: Michal Pesković - David Niepsuj (63. Karol Danielak), Dmytro Baszłaj, Milan Rundic, Peter Mamić (63. Łukasz Sierpina) - Maksymilian Sitek, Gergo Kocsis (46. Peter Wilson), Marco Tulio (79. Desley Ubbink), Jakub Hora - Kamil Biliński (63. Serhij Miakuszko), Marko Roginić.
Autor: PO/dasz / Źródło: PAP, eurosport.pl