Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok: wynik meczu i relacja - PKO BP Ekstraklasa

21/09/2020, 18:29 GMT+2

Tylko jeden gol padł na zakończenie 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Jagiellonia pokonała na wyjeździe Piasta i wskoczyła na trzecie miejsce w tabeli, spychając byłego mistrza kraju na ostatnie.

Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok

Piłkarze Piasta nie mogą zaliczyć do udanych początku nowego sezonu. Po wyjazdowej porażce ze Śląskiem Wrocław, przegranym u siebie meczu z Pogonią i bezbramkowym remisie z debiutującą w ekstraklasie Wartą Poznań, w poniedziałek podejmowali Jagiellonię Białystok.

Niewykorzystane sytuacje

Nie przełamali jednak złej passy i ulegli białostoczanom na własnym boisku 0:1, chociaż wynik nie odzwierciedla rzeczywistego obrazu gry.
Spotkanie było bowiem bardzo wyrównane, a w drugiej połowie gospodarze zdawali się przeważać na boisku. Brakowało im jednak skuteczności. I odrobiny szczęścia, bo już w pierwszej połowie Piotr Parzyszek był blisko od zdobycia bramki głową, ale piłka skozłowała i odbiła się od poprzeczki. Dominik Steczyk był bliski dobicia tego strzału, ale nie trafił czysto w piłkę.
Parzyszek blisko był również strzelenia gola w 56. minucie, ale i tym razem piłkarz nie trafił i ta minęła bramkę Pavelsa Steinborsa.

Do trzech razy sztuka

Nie pomylił się za to Jesus Imaz, który w 58. minucie otrzymał dokładne podanie od Macieja Makuszewskiego, po czym potężnym strzałem z 20 metrów pokonał Frantiska Placha. Była to jego trzecia próba zaskoczenia bramkarza gospodarzy, w końcu udana.

Prowadzenie Jagiellonii zmobilizowało gospodarzy, którzy rzucili się do odrabiania strat i coraz częściej atakowali bramkę Steinborsa. Ten momentami dokonywał cudów, byle oddalić zagrożenie od własnej bramki.
Obrona okazała się skuteczna i Jagiellonia wywiozła z Gliwic trzy punkty. Awansowała dzięki nim na zakończenie 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy na 3. miejsce w tabeli.
Piast, który na tej pozycji zakończył rozgrywki w poprzednim sezonie, a rok wcześniej dzierżył tytuł mistrza kraju, dziś zamyka tabelę ekstraklasy. W następnej kolejce będzie miał okazję poprawić swój bilans w wyjazdowym meczu ze Stalą Mielec.
Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok 0:1 (0:0)
Bramka: Jesus Imaz (58')
Piast: Frantisek Plach - Jakub Holubek, Mikkel Kirkeskov, Jakub Czerwiński, Piotr Malarczyk (46' Martin Konczkowski), Bartosz Rymaniak - Patryk Sokołowski (62' Tomasz Jodłowiec), Patryk Lipski, Sebastian Milewski (74' Kristopher Vida) - Piotr Parzyszek (62' Michał Żyro), Dominik Steczyk (80' Arkadiusz Pyrka)
Jagiellonia: Pavels Steinbors - Paweł Olszewski, Bogdan Tiru, Błażej Augustyn, Bodvar Bodvarsson - Martin Pospisil, Taras Romańczuk - Maciej Makuszewski (74' Andrej Kadlec), Jesus Imaz, Przemysław Mystkowski (81' Tomas Prikryl) - Jakov Puljic
Autor: macz/TG / Źródło: eurosport.pl