Piast Gliwice - FC Riga: kiedy mecz eliminacji Ligi Europy? Data i godzina

18/07/2019, 06:26 GMT+2

Osiem minut dzieliło piłkarzy Piasta od awansu do II rundy eliminacji Ligi Mistrzów i gry z kolejną, zaprawioną w europejskich bojach drużyną, Rosenborgiem Trondheim. Zamiast Norwegów, rywalem gliwiczan w II rundzie eliminacji Ligi Europy będzie FC Riga.

Od poprzedniego sezonu, po reformie UEFA, najlepszy polski zespół musi uporać się z czterema, a nie trzema jak wcześniej, rywalami, żeby zostać jednym z 32 uczestników fazy grupowej Champions League.
Po losowaniu było jasne, że zwycięzca dwumeczu BATE - Piast w drugiej rundzie trafi na lepszego z pary tworzonej przez północnoirlandzki Linfield FC i norweski Rosenborg Trondheim. Przegrany "spadnie" do Ligi Europy, gdzie w drugiej rundzie kwalifikacji zmierzy się ze słabszym w rywalizacji między irlandzkim Dundalk FC a FC Riga.

Zdecydowały karne

Od historycznego awansu do II rundy mistrzów Polski dzieliło osiem minut. Po remisie w Borysowie 1:1, w środę na własnym stadionie długo prowadził 1:0, ale ostatecznie przegrał 1:2 i stracił szanse na udział w fazie grupowej LM.
Rywalem BATE w następnej rundzie będzie Rosenborg. W ubiegłym tygodniu mistrz Norwegii pokonał Linfield na wyjeździe 2:0, a w środę u siebie przypieczętował awans i wygrał w dwumeczu 6:0.
Zespół Waldemara Fornalika na pocieszenie zagra w drugiej rundzie kwalifikacji Ligi Europy, gdzie jego rywalem będzie Riga.
W dwumeczu mistrzów Łotwy i Irlandii nie padły żadne bramki, więc do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Lepiej wykonywali je Irlandczycy, którzy wygrali 5:4 i pozostali w eliminacjach Ligi Mistrzów. W II rundzie zmierzą się z azerskim Karabachem.
Pierwszy mecz z Łotyszami Piast zagra w Gliwicach 25 lipca. Rewanż w Rydze 1 sierpnia.
Wyniki meczów rewanżowych I rundy eliminacji Ligi Mistrzów(gwiazdka oznacza awans):

17 lipca, środa
*Karabach Agdam (Azerbejdżan) - Partizani Tirana (Albania) 2:0 (0:0); pierwszy mecz - 0:0
FK Ryga (Łotwa) - *Dundalk FC (Irlandia) 0:0 po dogrywce, 4-5 karne; 0:0
*AIK Sztokholm (Szwecja) - Ararat-Armenia Erywań (Armenia) 3:1 (0:0); 1:2
*Rosenborg Trondheim (Norwegia) - Linfield FC (Irlandia Płn.) 4:0 (1:0); 2:0
Łudogorec Razgrad (Bułgaria) - *Ferencvaros Budapeszt (Węgry) 2:3 (1:2); 1:2
*CFR Cluj (Rumunia) - FK Astana (Kazachstan) 3:1 (2:1); 0:1
Piast Gliwice - *BATE Borysów (Białoruś) 1:2 (1:0); 1:1
*Sutjeska Niksic (Czarnogóra) - Slovan Bratysława (Słowacja) 1:1 (1:1, 0:0), karne 3-2; 1:1
*NK Maribor (Słowenia) - Valur Reykjavik (Islandia) 2:0 (2:0); 3:0
*Celtic Glasgow (Szkocja) - FK Sarajewo (Bośnia i Hercegowina) 2:1 (1:0); 3:1