Patryk Klimala strzelił 6. gola w MLS w meczu Inter Miami - New York Red Bulls - Piłka nożna

18/09/2021, 08:28 GMT+2

Patryk Klimala imponuje formą w amerykańskiej MLS. W piątek polski napastnik strzelił szóstego gola w obecnych rozrywkach. Jego New York Red Bulls pokonali na wyjeździe Inter Miami 4:0 (2:0), a były zawodnik Celticu i Jagiellonii Białystok otworzył wynik.

Klimala trafił do siatki rywali w 18. minucie, finalizując szybką akcję gości i podanie Wikelmana Carmony. Napastnik wbiegł z piłką w pole karne i strzałem przy bliższym słupku pokonał Nicka Marsmana.

W 31. minucie prowadzenie podwyższył Omir Fernandez, a siedem minut później za drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną z boiska wyleciał środkowy obrońca Interu Jorge Figal. Sytuacja Red Bulls stała się komfortowa.
Grę w przewadze wykorzystali w drugiej połowie. W 65. i 89. minucie trafieniami popisał się Fabio.

Udana wyprawa za ocean

W 71. minucie boisko opuścił Klimala. Był to jego 18. mecz w sezonie. Oprócz sześciu trafień ma na koncie pięć asyst.
Ekipa Polaka z dorobkiem 26 punktów w 23 meczach zajmuje 11. lokatę w Konferencji Wschodniej. Do siódmego miejsca, gwarantującego grę w fazie play-off, traci siedem punktów (do rozegrania ma jeden zaległy mecz).
Klimala trafił do Red Bulls w kwietniu. Zespół z Nowego Jorku zapłacił za niego Celticowi 4,36 mln euro.
Autor: br / Źródło: eurosport.pl