Parma - Napoli: wynik i relacja - Serie A

20/09/2020, 13:06 GMT+2

Całą pierwszą połowę rozkręcało się Napoli. Ostatecznie piłkarze Gennaro Gattuso pokonali na wyjeździe Parmę 2:0 w meczu 1. kolejki Serie A, strzelając oba gole po przerwie. Bezbarwny występ zaliczył w zespole gości Piotr Zieliński, który na murawie spędził 89 minut.

Początek sezonu nie rozpieszcza fanów Serie A. W dwóch piątkowych meczach padła jedna bramka (Fiorentina – Torino 1:0, Verona – Roma 0:0), w wybitnie wakacyjnej formie byli też główni aktorzy spektaklu pt. "Parma kontra Napoli".
W składzie meczowym gości znalazł się tylko Piotr Zieliński, który od pierwszej minuty zameldował się na murawie. Brakowało natomiast Arkadiusza Milika, który cały czas flirtuje z Romą, jednak na razie nie ma oficjalnego potwierdzenia transferu.

Pierwsza połowa do zapomnienia

Co dobrego można napisać o pierwszej połowie spotkania na Stadio Ennio Tardini? Chyba tylko to, że się odbyła i dzięki temu do końca meczu było mniej czasu. Zawodzili szczególnie goście, którzy nie mieli żadnego pomysłu na grę w ofensywie.
W 55. minucie mecz starał się nieco rozruszać Juraj Kucka. Pomocnik gospodarzy oddał strzał z dystansu, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Indywidualne błędy obrońców

Napoli, które z gry na pewno przeważało, w końcu zdołało też przekuć to na gola. W 64. minucie do źle wybitej przez obrońców Parmy piłki dopadł Dries Mertens i strzałem bez przyjęcia otworzył wynik spotkania.
Chwilę później mogło być już 2:0 dla gości, ale Lorenzo Insigne trafił w słupek.
W 77. minucie Napoli udało się podwyższyć prowadzenie. Simone Iacoponi za lekko podawał do kolegi z drużyny, piłkę przejął Hirving Lozano i pomknął na bramkę rywali. Strzał Meksykanina odbił przed siebie Luigi Sepe. Przy dobitce Insigne nie miał szans. Włoch ustalił wynik meczu.
Parma - Napoli 0:2 (0:0)
Bramki: Mertens 64', Insigne 77'