Parma - AC Milan: wynik na żywo i relacja live - Serie A

01/12/2019, 16:20 GMT+1

Szczęśliwa wygrana Milanu w 14. kolejce włoskiej ekstraklasy. Drużyna Krzysztofa Piątka pokonała na wyjeździe Parmę, zdobywając jedyną bramkę w spotkaniu, gdy Polaka nie było już na boisku.

W Mediolanie już dawno przestano wymagać od zawodników efektownej gry. Po serii kiepskich wyników w niedzielę najważniejsze było zdobycie kompletu punktów. Wygrana z Parmą była pierwszym zwycięstwem Rossonerich od trzech kolejek. W dużej mierze goście zawdzięczają je rywalom.

Kolejna niewykorzystana szansa

Ostatnie tygodnie nie są szczególnie łatwe dla Piątka. Polak zatracił skuteczność z poprzedniego sezonu, z gola po raz ostatni cieszył się ponad miesiąc temu w meczu 8. kolejki z Lecce (2:2), w sumie w czternastu spotkaniach strzelił ich zaledwie trzy.
Mimo słabszej dyspozycji reprezentant Polski znów dostał szansę gry od pierwszej minuty. Nie miał żadnej stuprocentowej okazji, oddał kilka strzałów, ale nie był w stanie poważnie zagrozić bramce gospodarzy. Został zmieniony w 64. minucie przez Rafaela Leao, który pokazał niewiele więcej.

Parma sama sobie winna

Spotkanie zapewne zakończyłoby się bezbramkowym remisem, gdyby kilka minut przed końcem zawodnicy Parmy nie popełnili fatalnego błędu. Bramkarz Luigi Sepe po atomowym strzale zza pola karnego wybił piłkę przed siebie, tę spokojnie wybić mógł Matteo Darmian. Włoch próbował to zrobić, ale trafił w jednego z kolegów. Wtedy do piłki dopadł Theo Hernandez, który wpakował futbolówkę do siatki.
Mediolańczycy zwyciężyli dopiero po raz piąty w tym sezonie. W tabeli zajmują 11. miejsce. W następnej kolejce, także w niedzielę, zmierzą się na wyjeździe z Bologną.
Autor: TG / Źródło: eurosport.pl