Paris Saint-Germain - Manchester City: relacja na żywo i wynik meczu - Liga Mistrzów

28/09/2021, 18:15 GMT+2

PSG - Manchester City, to był zdecydowany hit 2. kolejki Ligi Mistrzów. Doczekaliśmy się w nim premierowego trafienia Leo Messiego dla paryskiego zespołu, a gospodarze pokonali rywali z Anglii 2:0.

Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i zapraszamy na kolejne.
PSG prowadzi w tabeli z dorobkiem 4 punktów. Tyle samo ma na koncie Club Brugge. Manchester City (3 pkt) jest trzeci w tej stawce, a zamyka ją RB Lipsk z zerową zdobyczą punktową.
W drugim meczu grupy A RB Lipsk przegrał u siebie z Club Brugge 1:2.
Gol Idrissy Gueye’a szybko ustawił spotkanie. Manchester miał swoje szanse na wyrównanie, ale kontra wykończona przez Messiego praktycznie odebrała gościom nadzieję.
KONIEC. Paris Saint-Germain pokonało Manchester City 2:0 w hicie 2. kolejki Ligi Mistrzów.
4 minuty doliczone przez sędziego. Dobre uderzenie Mahreza bezpośrednio z wolnego w końcówce, lecz Donnarumma jest dziś na posterunku.
Mahrez zablokowany w polu karnym. PSG bezbłędnie ustawione. Ataki City przypominają już bicie głową w mur.
Kolejne wstrzelenie piłki w pole karne PSG, lecz bez zagrożenia. Widać rozczarowanie na twarzach gości. Gol Messiego odebrał im nadzieję na korzystny wynik.
Jak donosi serwis Opta był to 27. gol Messiego w 35. występie przeciwko angielskim klubom w Lidze Mistrzów. Łącznie genialny Argentyńczyk ma już 121 goli w Lidze Mistrzów.

Szansa na kontaktowe trafienie dla gości. Donnarumma nie traci jednak koncentracji.
Wreszcie miał więcej przestrzeni Argentyńczyk. Idealnie rozegrał atak z Mbappe i wykończył wspaniałym uderzeniem w okienko!
GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!! MESSI 2:0!
9. rzuty rożny dla City bez zagrożenia. Wyjaśnia Marquinhos.
Tym razem mocne uderzenie w wykonaniu De Bruyne, lecz nadal bez efektu. Gościom pozostało już tylko 20 minut.
Foden mógł szybko przywitać się golem. Dwie dynamiczne akcje młodego Anglika.
Pep Guardiola szuka nowych rozwiązań. Phil Foden wchodzi do gry za Grealisha.
Okazja na 2:0! Szybka kontra, Hakimi uruchomił Neymara, lecz Brazylijczykowi zabrakło dokładności przy uderzeniu.
Poturbowany Neymar musi na moment opuścić boisko po pomocy medycznej.
Grealish ponownie łatwo zatrzymany przez Hakimiego. Nie daje mu pograć Marokańczyk w tej części gry.
Długo utrzymują się przy piłce przyjezdni, lecz trudno znaleźć im lukę w obronie.
De Bruyne uprzedził obrońców w polu karnym. Instynktowna interwencja Donnarummy ratuje gospodarzy.
Grealish zatrzymany przez Hakimiego na lewym skrzydle.
Dośrodkowanie De Bruyne sprawiło trochę problemów Donnarummie. Włoch na raty wyłapał jednak piłkę.
Marquinhos spokojnie oddalił zagrożenie wybiciem głową.
PSG zamknięte w okolicach własnej szesnastki. Kolejny rzut rożny dla przyjezdnych.
Wysoki i agresywny pressing gości. Piłkarze Guardioli nie zamierzają czekać na swoje szanse.
Błyskawiczna szansa na Sterlinga! Zawiodło wykończenie przy strzale z kilku metrów.
Mbappe złapany na spalonym. City już w ataku pozycyjnym.
PSG rozpoczęło drugą odsłonę.
Piłkarze wracają już na boisko. Goście pod dużą presją. Mają 45 minut na odrobienie strat, uważając na kontry Messiego, Mbappe i Neymara.
Strzały w 1. połowie: PSG – 4 (2 celne); Manchester City 8 (3 celne)
Sędzia kończy pierwszą część spotkania. PSG – Manchester City 1:0.
Sterling złapany na spalonym. Wszystko wskazuje na to, że paryżanie dowiozą jednobramkowe prowadzenie do przerwy.
Messi faulowany w środku pola. PSG nie spieszy się z rozegraniem rzutu wolnego.
4 minuty doliczone do pierwszej połowy.
Hakimi ratuje PSG, przecinając wrzutkę Mahreza.
Kolejna świetna okazja dla gości! Dias uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale Donnarumma nie dał się zaskoczyć.
Ostatnie minuty pierwszej części spotkania. Manchester City znów w ataku pozycyjnym.
Świetne przyspieszenie PSG! Mbappe wypracował dwie okazje w krótkim odstępie, ale bez efektu bramkowego.
Mahrez znakomicie uruchomił De Bruyne w polu karnym. Donnarumma jednak na posterunku.
Chwilowa przerwa w grze. Mendes potrzebował pomocy medycznej.
Zniecierpliwiony Messi głęboko cofnął się po piłkę i rozpoczął obiecującą akcję gospodarzy. Neymar uderzył jednak na poprzeczką.
Piłkarze Manchesteru znów zagościli w szesnastce PSG. Najpierw Sterling, po chwili Silva. Pachnie golem na 1:1.
Mocne uderzenie Cancelo sprzed pola karnego, piłka w rękach bramkarza. PSG dało się głęboko zepchnąć.
Kolejny korner dla City. Pada w szesnastce Dias, lecz gwizdek sędziego milczy. Słuszna decyzja.
Coraz mocniej naciska zespół gości. Tym razem Mahrez sprawdził refleks Donnarummy, ale jego strzał był zbyt słaby.
Najpierw Sterling, sekundę po nim Silva po uderzeniach z kilku metrów! Jak to nie wpadło?
Zagotowało się w polu karnym PSG. Dwie poprzeczki w jednej akcji!
Mbappe próbował ruszyć z kontrą. Cancelo nieprzepisowo zatrzymuje Francuza już na środku boiska, za co został upomniany żółtą kartką.
PSG przesunęło się bliżej szesnastki gości i znów było groźnie. Z takim potencjałem ofensywnym jedno podanie może otworzyć drogę do bramki.
Kolejny rzut rożny dla City. Dośrodkowanie do Mahreza, lecz został uprzedzony przez obrońcę.
Cały zespół z Paryża ustawiony teraz na własnej połowie. Podopieczni Guardioli póki co nie potrafią znaleźć luki.
Krótkie rozegranie stałego fragmentu gry. Grealish łatwo zatrzymany przez obrońców.
Wysoki pressing Manchesteru. Goście wywalczyli rzut rożny.

Groźne dośrodkowanie Mahreza wzdłuż bramki PSG. Donnarumma uprzedził Sterlinga przytomnym wyjściem.
Manchester stara się wyprowadzać ataki pozycyjne, ale gospodarze są dobrze ustawieni.
Gueye wykończył akcję uderzeniem z bliskiej odległości.
Druga składna akcja paryżan zakończona golem. Świetne zachowanie Mbappe, który miał spory udział przy tym trafieniu.
GOOOOOOOOOOL! Idrissa Gueye!
Doczekaliśmy się pierwszego podania do Messiego, lecz goście szybko skasowali tę akcję.
Pierwsze minuty ze wskazaniem na gości z Manchesteru, którzy nie chcą rozstawać się z piłką.
Długie podanie do Grealisha, lecz Anglik znajdował się na pozycji spalonej.
Pierwsza próba uruchomienia na prawym skrzydle Walkera, ale zabrakło dokładności.
Gramy!
Piłka jest już ustawiona na środku boiska. Rozpocznie zespół z Manchesteru.
Manchester City: Ederson - Walker, Ruben Dias, Laporte, Joao Cancelo - Bernardo Silva, Rodri, De Bruyne - Mahrez, Grealish, Sterling.
Paryżanie rozpoczną dzisiejszy mecz w składzie: Donnarumma - Hakimi, Kimpembe, Marquinhos, Nuno Mendes - Herrera, Gueye, Verratti - Messi, Mbappe, Neymar.

Gospodarze uzbrojeni po zęby. Do pierwszego składu wrócił niedawno pozyskany z Barcelony Leo Messi, który zagra w formacji ofensywnej z Neymarem i Kylianem Mbappe.
Zapraszamy na relację na żywo z meczu PSG - Manchester City w 2. rundzie fazy grupowej Ligi Mistrzów.
Paris Saint-Germain - Manchester City 2:0
Gol: 1:0 Idrissa Gueye (8’), 2:0 Leo Messi (74')
Autor: red / Źródło: eurosport.pl