Olympique Marsylia - RC Lens: gol Przemysława Frankowskiego wynik i relacja – Ligue 1

26/09/2021, 20:56 GMT+2

Już w poniedziałek poznamy ostateczną kadrę reprezentacji Polski na nadchodzące mecze eliminacji mistrzostw świata 2022. Tuż przed jej ogłoszeniem z dobrej strony selekcjonerowi Paulo Sousie pokazali się Grzegorz Krychowiak i Przemysław Frankowski, którzy w weekend znakomicie spisali się w swoich klubach.

Obaj zawodnicy znaleźli się w szerokiej kadrze ogłoszonej przez Portugalczyka w miniony poniedziałek. 9 października Polska zagra na Stadionie Narodowym w Warszawie z San Marino. Trzy dni później (12 października) Biało-Czerwoni zmierzą się w Tiranie z Albanią.

Magiczny gol

Frankowski w niedzielny wieczór popisał się jednym z najpiękniejszych trafień w swojej karierze. Skrzydłowy RC Lens w wyjazdowym starciu z Olympique Marsylia świetnie złamał akcję do środka, zupełnie zaskakując defensywę rywali. Po wbiegnięciu w pole karne bez chwili namysłu huknął z lewej nogi, posyłając piłkę prosto w okienko.

Był to gol na 2:0 dla gości i jednocześnie druga bramka zdobyta przez Frankowskiego po przenosinach do francuskiej Ligue 1. Wcześniej wynik otworzył z rzutu karnego Florian Sotoca.
Jeszcze przed przerwą wyrównanie dla marsylczyków wywalczył Dimitri Payet, który najpierw popisał się trafieniem bezpośrednio w rzutu wolnego, a później wykorzystał jedenastkę.
Decydujące słowo w tym meczu należało jednak do graczy RC Lens. 20 minut przed końcem wynik na 3:2 dla gości ustalił Wesley Said. Drużyna Frankowskiego dzięki tej wygranej przeskoczyła Marsylię w tabeli, spychając ją z pozycji wicelidera.

Bohater Krasnodaru

Ze znakomitej strony w niedzielę pokazał się również Krychowiak, prowadząc FK Krasnodar do efektownego zwycięstwa z FK Soczi w rosyjskiej ekstraklasie. Pomocnik reprezentacji Polski rozegrał pełne 90 minut, zaliczając wspaniałą asystę i gola z rzutu karnego.
Krychowiak zaimponował przede wszystkim dalekim podaniem do Remyego Cabelli, które otworzyło mu drogę do bramki na 2:0. Polak sam ustalił wynik spotkania w 64. minucie, wykorzystując jedenastkę.
Krasnodar triumfował 3:0, choć kończył mecz w dziewiątkę po dwóch czerwonych kartkach. Po dziewięciu kolejkach z dorobkiem 16 punktów zajmuje czwartą pozycję w tabeli. Liderem jest Zenit Sankt Petersburg.
Autor: jac/TG / Źródło: eurosport.pl