Olympique Marsylia - Paris Saint-Germain: wynik i relacja z meczu - Ligue 1

24/10/2021, 20:45 GMT+2

Spotkanie Olympique Marsylia z Paris Saint-Germain jest określane jako klasyk we Francji. W niedzielę oba zespoły starły się ze sobą w meczu 11. kolejki. Mecz zakończył się sprawiedliwym wynikiem 0:0. Arkadiusz Milik miał swoje szanse, ale zabrakło mu odrobiny szczęścia.

Paris Saint-Germain to jedna z najsilniejszych kadrowo drużyn świata i pewnie prowadzi w tabeli francuskiej ekstraklasy. Z kolei drużyna Olympique Marsylia grała ostatnio w kratkę i na pewno nie była faworytem spotkania.

Gol Milika nieuznany

PSG wyszło na to spotkanie ze wszystkimi największymi gwiazdami w składzie - z Leo Messim, Kylianem Mbappe i Neymarem na czele. Polskich kibiców na pewno ucieszył fakt, że w ekipie gospodarzy zobaczyli Milika.
To właśnie reprezentant Polski jako pierwszy strzelał głową na bramkę PSG i niewiele się pomylił. Po początkowej lekkiej przewadze miejscowych z czasem inicjatywa przeszła w ręce rywali. Paryżanie stwarzali sobie kolejne okazje, ale brakowało im wykończenia. Kiedy już piłka wpadła do bramki Olympique, to sędzia nie uznał gola, bo był spalony.
W 21. minucie żywiołowo dopingujący fani z Marsylii krzyknęli z radości. Wówczas piłkę do siatki faworytów skierował Milik. Niestety, gol Polaka także nie został uznany, bo wcześniej na minimalnym spalonym był Pol Lirola. Do przerwy nie padła żadna bramka.

PSG grało w osłabieniu

Po zmianie stron początkowo gra była wyrównana. Do ważnego zdarzenia doszło w 57. minucie. Wówczas Achraf Hakimi sfaulował pędzącego na bramkę gości Cengiza Undera, a sędzia po analizie VAR pokazał Marokańczykowi czerwoną kartkę. PSG przez ponad pół godziny musiało grać w osłabieniu.
Ekipa trenera OM Jorge Sampaoliego starała się wykorzystać tę przewagę, miała swoje okazje, ale brakowało jej skuteczności. Z kolei drużyna Mauricio Pochettino starała się wychodzić z groźnymi kontrami.
W 77. minucie zmieniony został bardzo aktywny w niedzielę Milik. Do końca meczu gospodarze posiadali inicjatywę, kilka razy zagrozili bramce PSG, ale nic z tego nie wynikło. Spotkanie skończyło się podziałem punktów.
Olympique Marsylia - Paris Saint-Germain 0:0
Autor: dasz/TG / Źródło: eurosport.pl