Olympique Lyon - Juventus Turyn: wynik meczu i relacja - Liga Mistrzów

26/02/2020, 22:05 GMT+1

Z wyrównanego, ale pozbawionego historii spotkania w Lyonie Olympique wychodzi z jednobramkową zaliczką. W 1/8 finału Ligi Mistrzów pokonał u siebie 1:0 Juventus, który w całym meczu raził bezradnością i brakiem pomysłu na skuteczną grę.

Olympique - Juventus

Ostatnie spotkanie obu drużyn miało miejsce w fazie grupowej Ligi Mistrzów w 2016 roku. Lepszy wówczas był Juventus, który wygrał w dwumeczu z Lyonem, pokonując Francuzów na ich własnym boisku i remisując u siebie.
Na ligowych stadionach w ostatnim czasie również nieco lepiej radzi sobie Stara Dama, choć piłkarzom z Turynu przytrafiło się kilka wpadek, a kibice są dalecy od euforii z powodu gry swojej drużyny.

Lyon wykorzystuje drugą szansę

Początek spotkania w pewnym sensie potwierdził zasadność tego sceptycyzmu. Juventus zdecydowanie przodował w posiadaniu piłki, ale mimo to przez długi czas nie był w stanie stworzyć żadnej sytuacji, która zagrażałaby bramce Anthony'ego Lopesa.
Bliżej szczęścia byli za to piłkarze Olympique. W 22. minucie Karl Toko Ekambi wyskoczył do zagranej z rzutu rożnego piłki, ale trafił w poprzeczkę. Chwilę później piłkarzy Juve wyratował z opresji jeden z obrońców, w ostatniej chwili wybijając piłkę na rzut rożny.
To, co nie udało się przy pierwszej próbie, ziściło się niespełna 10 minut później. Dośrodkowana niemal z linii końcowej przez Houssema Aouara piłka trafiła do Lucasa Tousarta, który pokonał bezradnego Wojciecha Szczęsnego, dając Lyonowi prowadzenie.
Zdobyta bramka uskrzydliła piłkarzy z Lyonu i na ostatni kwadrans drugiej połowy przejęli oni inicjatywę na boisku. Chwilę po objęciu prowadzenia strzałem z daleka Maussa Dembele próbował podwyższyć wynik, ale jego kopnięcie okazało się niecelne. Pierwsze 45 minut zakończyło się prowadzeniem Olympique.

Rażąca nieskuteczność obu drużyn

W drugiej połowie gra zrobiła się nieco bardziej wyrównana, ale jej obraz nie uległ znaczącej zmianie. Obie drużyny raziły nieskutecznością i ani nie potrafiły wypracować sytuacji w bezpośredniej walce, ani wykorzystać stałych fragmentów gry. Piłkarze Juventusu niezmiennie utrzymywali się przy piłce dłużej od rywali, ale każde ich wejście w pole karne Lyonu było natychmiast zatrzymywane przez obronę.
Olympique próbował gry z kontry, czym udało mu się stworzyć kilka interesujących sytuacji, ale żadną z nich nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce Szczęsnego.
W ostatnim kwadransie meczu zawodnicy Starej Damy niemal zadomowili się na połowie Lyonu, ale wszystkie próby zmuszenia do pracy Lopesa okazywały się nieskuteczne. W całym spotkaniu Juventus był w stanie oddać zaledwie jeden celny strzał.
Po dość bezbarwnym spotkaniu w Lyonie w lepszej sytuacji są gospodarze, którzy do Turynu pojadą z jednobramkową zaliczką oraz sprawdzonym już pomysłem na unieszkodliwienie Cristiano Ronaldo i jego kolegów. Rewanż we Włoszech rozegrany zostanie 17 marca.
Program pierwszych spotkań 1/8 finału Ligi Mistrzów:26 lutego, środaOlympique Lyon - Juventus Turyn 1:0 (1:0)
Bramka: Tousart (31.)
Real Madryt - Manchester City 1:2 (0:0)
Bramki: Isco (60.) - Jesus (78.), De Bruyne (83. - z karnego)
25 lutego, wtorekChelsea - Bayern Monachium 0:3 (0:0)
Bramki: Gnabry (51., 54.), Lewandowski (76.)
SSC Napoli - Barcelona 1:1 (1:0)
Bramki: Mertens (30.) - Griezmann (57.)wyniki wcześniejszych meczów:19 lutego, środaAtalanta Bergamo - Valencia 4:1 (2:0)
Tottenham Hotspur - RB Lipsk 0:1 (0:0)18 lutego, wtorekAtletico Madryt - Liverpool 1:0 (1:0)
Borussia Dortmund - Paris Saint-Germain 2:1 (0:0)
Autor: macz / Źródło: eurosport.pl