Norwich City - Chelsea: wynik meczu 3. kolejki Premier League

24/08/2019, 13:54 GMT+2

Frank Lampard może odetchnąć. W trzeciej kolejce Premier League prowadzona przez niego Chelsea pokonała na wyjeździe Norwich City 3:2 i odniosła pierwsze zwycięstwo w sezonie.

W centralnym Londynie z pewnością zaczęli się już niepokoić. Debiut legendy The Blues na ławce trenerskiej wypadł dramatycznie - Chelsea zebrała tęgie lanie 0:4 od Manchesteru United. Później była lepsza gra, ale także porażka z Liverpoolem w meczu o Superpuchar Europy i tylko remis z przeciętnym Leicester City.
Sobotnie spotkanie z beniaminkiem na Carrow Road wydawało się być idealną okazją na przełamanie. I udało się, ale kibiców Chelsea kosztowało to mnóstwo nerwów.

Dwa razy tracili prowadzenie

Dla londyńczyków wszystko zaczęło się wybornie. Nie minęło 180 sekund od pierwszego gwizdka, a prowadzenie dał im 21-letni Tammy Abraham. Lampard był w siódmym niebie, ale szybko sprowadzono go na ziemię.
Dosłownie dwie minuty później błyszczący od początku rozgrywek Teemu Pukki dograł do Todda Cantwella i był remis. A co gorsza dla Chelsea, Fin, który w pierwszych dwóch meczach strzelił cztery gole, dopiero się rozkręcał.
The Blues odzyskali prowadzenie niedługo po upływie kwadransa. Do siatki trafił świetnie rozwijający się Mason Mount. Lampard znów był w euforii i znów szybko musiał się opanować. Tym razem Pukki już nie podawał, sprawę załatwił sam. Była dopiero 30. minuta, a od emocji mogło zakręcić się w głowie.
Po raz trzeci Chelsea wyszła na prowadzenie po przerwie. Po indywidualnej akcji po raz drugi trafił Abraham i - jak się okazało - po tym ciosie Norwich już się nie podniosło. Chelsea z pierwszym kompletem punktów w sezonie.
Norwich City - Chelsea 2:3 (2:2)
Bramki: Cantwell (6.), Pukki (30.) - Abraham (3.,68.), Mount (17.)