Niemcy - Rumunia: wynik i relacja. Piątkowe mecze eliminacji mistrzostw świata 2022

08/10/2021, 21:23 GMT+2

W piątkowy wieczór rozpoczęła się kolejna runda eliminacji piłkarskich mistrzostw świata 2022. Wspaniałym golem dla Rumunii w Hamburgu popisał się Ianis Hagi, lecz Niemcy po przerwie odrobili straty, umacniając się na prowadzeniu w grupie J dzięki wygranej 2:1.

Ianis Hagi

Rumunia sensacyjnie prowadziła na wyjeździe już od 9. minuty dzięki niesamowitemu trafieniu syna słynnego Gheorghe Hagiego. 23-latek popisał się niezapomnianą akcją indywidualną, ośmieszając niemiecką defensywę i posyłając piłkę w dalszy róg bramki. Był to jednak jedyny celny strzał gości w tym spotkaniu, po którym skupili się na obronie korzystnego wyniku.

Niemcy blisko awansu

Niemcy w drugiej odsłonie dwukrotnie skruszyli obronę rywali, przechylając ostatecznie szalę zwycięstwa na swoją stronę. Oba gole dla naszych zachodnich sąsiadów strzelili gracze Bayernu Monachium. Krótko po przerwie wyrównał Serge Gnabry, a w ostatnich minutach wynik ustalił Thomas Mueller.
Po siedmiu spotkaniach drużyna prowadzona przez Hansiego Flicka ma już na koncie sześć zwycięstw i jest o krok od zapewnienia sobie miejsca na mundialu w Katarze.
Tuż za plecami Niemców w grupie J plasują się Macedonia Północna oraz Armenia, które zgromadziły po 12 punktów. Pierwsza z tych reprezentacji pokonała w piątek na wyjeździe Liechtenstein 4:0. Z kolei Armenia zremisowała na Islandii 1:1.

Przegląd piątkowych meczów el. MŚ

W innych najciekawszych spotkaniach eliminacji mistrzostw świata rozegranych tego dnia Czesi zremisowali w Pradze z Walią 2:2. Obie ekipy rywalizują o drugie miejsce w grupie E, w której zdecydowanie prowadzi Belgia (16 pkt). Czesi i Walijczycy mają po 8 oczek, lecz ci ostatni rozegrali o jeden mecz mniej.
Holandia dzięki wygranej 1:0 na Łotwie umocniła się na czele grupy G. Zajmująca pozycję wicelidera Norwegia zremisowała na wyjeździe z goniącą ją Turcją 1:1.
W grupie H triumfowali faworyci. Prowadząca w tej stawce Chorwacja wygrała na Cyprze 3:0. Tymczasem Rosja ograła u siebie Słowacją 1:0. Obie ekipy mają w dorobku po 16 punktów.
Bezpośredni awans na mundial wywalczą zwycięzcy grup eliminacyjnych. Drużyny, które zajmą drugie miejsca, o prawo gry na mistrzostwach będą grać w dwustopniowych barażach.
Reprezentacja Polski w sobotę zmierzy się w Warszawie z San Marino. We wtorek Biało-Czerwonych czeka wyjazdowy mecz z Albanią.