Newcastle United - West Ham United, wynik meczu i relacja - Premier League

17/04/2021, 15:54 GMT+2

Łukasz Fabiański tym razem nie pomógł. Ekipa West Ham United z polskim bramkarzem składzie przegrała na wyjeździe z Newcastle United 2:3 (0:2) w 32. kolejce Premier League. Goście po sobotnim spotkaniu wprawdzie są jeszcze na czwartym miejscu w tabeli, ale już w poniedziałek mogą je stracić na rzecz Liverpoolu.

Ten sezon dla klubu z Londynu jest niesamowity. Nikt przed jego rozpoczęciem nie spodziewał się, że drużyna, która jeszcze w poprzednich rozgrywkach prawie do samego końca walczyła o utrzymanie, teraz będzie w czołowej czwórce tabeli.
West Ham United pod wodzą Davida Moyesa to jednak rewelacja Premier League. Przed sobotnim meczem w Newcastle Młoty zajmowały właśnie czwarte miejsce, które gwarantuje występy w Lidze Mistrzów.

Faworyci zawiedli

Przyjezdni byli faworytem starcia na St. James' Park. Rywalem była drużyna, która przed tą serią spotkań zajmowała 17. miejsce, a więc jedno nad strefą spadkową.
Od początku spotkanie nie układało się po myśli Fabiańskiego i kolegów. W 36. minucie Polaka samobójczym golem pokonał obrońca Issa Diop. Chwilę później drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę zobaczył inny defensor Młotów Craig Dawson. Niedługo potem drugą bramkę dla miejscowych Joelinthon. Niepewnie zachował się w tej sytuacji Fabiański.

Metamorfoza nie wystarczyła

Po zmianie stron podopieczni Moyesa zagrali o wiele lepiej. Mimo braku jednego zawodnika doprowadzili do remisu. Najpierw zrehabilitował się Diop, a potem do wyrównania doprowadził świetny w tym sezonie Jesse Lingard. Była 80. minuta. Wydawało się, że West Ham może nawet wywieźć z Newcastle trzy punkty. Nie wywiózł żadnego.
W 83. minucie zwycięskiego - jak się potem okazało gola - strzelił dla gospodarzy Joseph Willock. 21-letni pomocnik pojawił się na murawie krótko po tym, jak Młoty wyrównały wynik.
Do końca sezonu West Hamowi pozostało jeszcze sześć spotkań. Mają na koncie 55 punktów Kluczowy dla losów czwartej pozycji może być przyszłotygodniowy mecz w derby Londynu z Chelsea. The Blues tracą do United tylko punkt. Szósty Liverpool ma 52 punkty i w poniedziałek zagra na wyjeździe z Leeds.
We wtorek Chelsea u siebie zmierzy się z Brighton.
Newcastle United - West Ham United 3:2 (2:0)Bramki: Diop 36' - sam., Joelinton 41', Willock 82'- Diop 73', Lingard 80' - karny.
Autor: Srogi/twis / Źródło: eurosport.pl