Napoli - Torino: wynik i relacja sobotniego meczu - Serie A

01/10/2022, 15:26 GMT+2

Napoli bez większych problemów pokonało na własnym stadionie Torino 3:1. Dzięki wygranej zespół Piotra Zielińskiego pozostał liderem Serie A. Polak spędził na murawie 62 minuty, zaliczając w tym czasie asystę przy golu na 3:0.

Zdecydowanym faworytem sobotniego meczu było Napoli, które w pięciu wrześniowych spotkaniach we wszystkich rozgrywkach odniosło komplet pięciu wygranych. Dla odmiany Torino w ubiegłym miesiącu zdobyło trzy z dwunastu możliwych do zdobycia punktów, zwyciężając jedynie z Lecce 1:0.

Szybkie trzy ciosy Napoli

Na Stadio Diego Armando Maradona, zgodnie z oczekiwaniami, od początku stroną przeważającą byli gospodarze. Po zaledwie 12 minutach było już 2:0, a bohaterem pierwszego kwadransa został Andre Zambo Anguissa.
Kameruński pomocnik najpierw wykorzystał asystę Mario Ruiego, a chwilę później podwyższył po podaniu od Matteo Politano. Co ciekawe, były to jego pierwsze trafienia w Serie A.
W 37. minucie błysnął Zieliński. Pomocnik reprezentacji Polski świetnym zagraniem znalazł Khvichę Kvaratskhelię, Gruzin popisał się efektownym rajdem i podwyższył prowadzenie gospodarzy na 3:0.

Honorowe trafienie dla gości, tuż przed końcem pierwszej połowy, zapisał na swoim koncie Antonio Sanabria.
Dzięki wygranej Napoli utrzymało pozycję lidera Serie A. Podopieczni Luciano Spallettiego mają na swoim koncie 20 punktów i o trzy wyprzedzają Atalantę (zagra w niedzielę z Fiorentiną).
Torino zajmuje dziewiąte miejsce (10 pkt).