Napoli - Perugia: wynik meczu i relacja - Puchar Włoch

14/01/2020, 16:43 GMT+1

Nie był to wielki mecz, ale cel został osiągnięty. SSC Napoli wygrało 2:0 (2:0) w 1/8 finału Pucharu Włoch z drugoligową Perugią po dwóch wykorzystanych rzutach karnych. Było to pierwsze zwycięstwo Il Partenopei w 2020 roku.

Po dwóch ligowych porażkach z rzędu ekipa z Neapolu podejmowała występującą na co dzień w Serie B Perugię. O tym, kto przejdzie dalej, decydował jeden mecz. Na Stadio San Paolo od pierwszej minuty wystąpił Piotr Zieliński. Na ławce znalazł się Arkadiusz Milik.

Koncert rzutów karnych

W spotkaniu dużą rolę odegrały stałe fragmenty gry, a dokładnie rzuty karne - aż trzy. Dwa pierwsze dla gospodarzy wykorzystał Lorenzo Insigne (w 26. i 38. minucie). Goście też mieli swoją jedenastkę pod koniec pierwszej połowy, po zagraniu ręką we własnym polu karnym Elseida Hysaja. Prowadzący to spotkanie Luca Massimi przez pięć minut analizował kontrowersyjną sytuację i ostatecznie zdecydował się przyznać przyjezdnym karnego. Przed szansą stanął Pietro Iemmello, ale nie potrafił pokonać Davida Ospiny. Przed przerwą gola strzelił także Zieliński, ale jego trafienie zostało nieuznane ze względu na pozycję spaloną.

Zadanie wykonane

W drugiej połowie działo się niewiele. Piotr Zieliński grał do 84. minuty, gdy zmieniony przez Allana. Nieliczni widzowie na stadionie w Neapolu nie obejrzeli porywającego widowiska. To jednak ich zespół kontrolował przebieg wydarzeń na murawie i starał się zaoszczędzić jak najwięcej sił na wyzwania w lidze.

W kolejnej rundzie Coppa Italia Napoli zmierzy się z wygranym spotkania Lazio z Cremonese. Ćwierćfinały zaplanowano na 29 stycznia.
Napoli - Perugia 2:0 (2:0)
Bramki: 1:0 - Lorenzo Insigne (26., rzut karny) i (38., rzut karny).
Autor: DDZ / Źródło: Eurosport