Napoli - Cagliari: wynik meczu, składy, bramki - Serie A

25/09/2019, 21:04 GMT+2

Do sporej niespodzianki doszło w 5. kolejce Serie A. Napoli przegrało na własnym boisku z Cagliari 0:1, choć było stroną dominującą. Rywalom wystarczył do zwycięstwa tylko jeden celny strzał. Piotr Zieliński zagrał od początku, Arkadiusz Milik wszedł w drugiej połowie.

Napoli dobrze zaczęło sezon. Piłkarze trenera Carlo Ancelottiego w Serie A wygrali z Fiorentiną (4:3), Sampdorią (2:0) i Lecce (4:1), a ulegli tylko w bardzo dramatycznym spotkaniu Juventusowi (3:4). Doskonale udał się także start w Lidze Mistrzów. Przed tygodniem Napoli ograło broniący tytułu Liverpool 2:0. Nic dziwnego, że było zdecydowanym faworytem także w spotkaniu u siebie z ligowym średniakiem Cagliari.

Napór Napoli

W wyjściowym składzie Napoli pojawił się Zieliński. Zabrakło w nim natomiast Milika, który w weekend, w starciu z Lecce, zagrał od początku.
W pierwszej połowie gospodarze stworzyli sobie kilka dogodnych okazji, ale niespodziewanie nie byli w stanie objąć prowadzenia. Bez powodzenia na bramkę rywali uderzał m.in. Zieliński.
W drugiej odsłonie miejscowi przyspieszyli tempo. Bliski gola był Dries Mertens, który dwukrotnie w ciągu trzech minut obijał słupki. Swoje szanse miał też Kalidou Koulibaly. Bramka dla Azzurrich wisiała w powietrzu, ale wciąż nie chciała paść.

Milik na boisku, gol dla Cagliari

W 74. minucie na boisku pojawił się Milik. Polak zmienił filigranowego Lorenzo Insigne. Ancelotti liczył, że trzy punkty zapewni mu duet wysokich napastników. Fernando Llorente mierzy w końcu 195 cm, a Milik 186 cm wzrostu. Nic dziwnego, że do końca spotkania większość akcji Napoli była prowadzonych ze skrzydeł i mnożyły się dośrodkowania. Minuty mijały, a kolejne strzały o centymetry mijały bramkę gości. Polak nie miał jednak żadnej szansy.
Zupełnie niespodziewanie w 87 minucie Cagliari objęło prowadzenie. Goście przeprowadzili szybką kontrę, po której gola głową strzelił niepilnowany Nahitan Nandez. To było pierwsze uderzenie na bramkę Napoli w meczu. Mimo starań do końca Napoli nie udało się już zmienić niekorzystnego wyniku. Duża niespodzianka stała się faktem.