Napoli - Cagliari: Wynik i relacja meczu - Piotr Zieliński z asystą - Serie A

26/09/2021, 20:47 GMT+2

Piotr Zieliński wracając na boisko po kontuzji, wrócił też ekspresowo do dobrej formy. W czwartek strzelił pięknego gola przeciwko Sampdorii, w niedzielę dorzucił asystę z Cagliari. Napoli wygrało w 6. kolejce Serie A 2:0 i nadal jest liderem ligi z kompletem punktów.

"Zielu" doznał kontuzji mięśniowej w kolejce inaugurującej sezon Serie A i choć przyjechał później na wrześniowe zgrupowanie reprezentacji Polski, to przegrał walkę z czasem i w meczach kadry nie grał. Po jego obecnej formie widać jednak, że rekonwalescencję odbył we wzorowy sposób.

Znów lepszy od kolegi z kadry

W klubie na boisko wprowadzany był stopniowo i dopiero w czwartek w starciu z Sampdorią znalazł się pierwszy raz od kontuzji w pierwszym składzie ligowym. Za zaufanie odwdzięczył się wówczas Luciano Spallettiemu pięknym golem po soczystym strzale lewą stopą. Trzy dni później znów miał udział przy akcji bramkowej.
Na Stadionie im. Diego Maradony mijała 11. minuta, gdy pomocnik reprezentacji znalazł się po prawej stronie pola karnego tuż przy linii końcowej. Zagrał wtedy bez namysłu do nabiegającego Victora Osimhena, a Nigeryjczyk zrobił z tego podania pożytek.
Dla Zielińskiego był to też kolejny mecz, w którym wygrał wewnątrzpolski pojedynek z reprezentacyjnym kolegą. W czwartek jego Napoli okazało się lepsze od drużyny Bartosza Bereszyńskiego, w niedzielę bezradny wobec gry lidera Serie A był Sebastian Walukiewicz.
Obaj Polacy zeszli z murawy w 68. minucie, obaj jednak w kompletnie innych nastrojach. Dla neapolitańczyków trafił jeszcze na początku drugiej połowy Lorenzo Insigne i przypieczętował szóstą wygraną drużyny w sześciu podejściach.
Napoli - Cagliari 2:0 (1:0
Bramki: Victor Osimhen (11.), Lorenzo Insigne (57. karny)
Autor: mb/TG / Źródło: eurosport.pl