Napoli - Bologna: wynik i relacja z meczu, Piotr Zieliński i Łukasz Skorupski - Serie A 2021/22

28/10/2021, 20:44 GMT+2

Napoli pokonało u siebie Bolognę 3:0 w ostatnim meczu 10. kolejki włoskiej ekstraklasy. Dzięki tej wygranej gospodarze odzyskali pozycję lidera tabeli. W czwartkowym meczu wystąpiło dwóch reprezentantów Polski. Piotr Zieliński pojawił się na boisku na ostatnie 25 minut. Łukasz Skorupski od początku strzegł dostępu do bramki gości.

Napoli - Bologna

Były bramkarz Górnika Zabrze nie miał wiele do powiedzenia przy golach strzelanych przez piłkarzy z Neapolu. Najpierw fantastycznym uderzeniem z dystansu pokonał go Fabian Ruiz, a Lorenzo Insigne dorzucił dwa trafienia z rzutów karnych.

Napoli znów liderem

Znakomicie spisujący się neapolitańczycy odnieśli już swoje dziewiąte zwycięstwo w Serie A. Jedyną drużyną, która zdołała odebrać im punkty w tych rozgrywkach, była AS Roma, remisując bezbramkowo w poprzedniej kolejce. Takim samym bilansem może pochwalić się również AC Milan, lecz z uwagi na lepszą różnicę bramek Napoli powróciło w czwartek na pierwsze miejsce w tabeli.
Przewaga gospodarzy od samego początku nie podlegała dyskusji. Mecz toczył się praktycznie tylko do jednej bramki. Jeszcze przed upływem pierwszego kwadransa Victor Osimhen i Insigne ruszyli z kontrą, mając przed sobą tylko jednego obrońcę. Gości przed stratą gola uchroniła jednak interwencja Garego Medela.
Napoli nie zwalniało jednak tempa i już trzy minuty po tej akcji cieszyło się z prowadzenia po świetnym uderzeniu Fabiana z około 20 metrów. Skorupski starał się jeszcze zatrzymać piłkę, ale strzał był zbyt silny i precyzyjny.

Egzekutor Insigne

Zmienił się wynik, lecz nie obraz gry. Gospodarze wywierali nieustanną presję, czego wynikiem były błędy defensorów rywali. Krótko przed przerwą rzut karny sprowokował Medel, zagrywając piłkę ręką we własnej szesnastce. Z kolei po zmianie stron w polu karnym gości faulowany był Osimhen. W obu przypadkach jedenastki wykorzystał Insigne. Po trafieniu na 3:0 reprezentant Włoch ustąpił na boisku miejsca Zielińskiemu, zbierając zasłużone brawa od miejscowych kibiców.
Napoli w całym meczu oddało aż 18 strzałów w stronę Skorupskiego, w tym osiem w światło jego bramki. Polak popisał się kilkoma dobrymi interwencjami, lecz przy golach był na straconej pozycji. Tymczasem Bologna zaliczyła tylko jedną celną próbę i to dopiero pięć minut przed końcem, gdy losy meczu były już rozstrzygnięte.
Napoli – Bologna 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Fabian Ruiz (18'), 2:0 Lorenzo Insigne (41'), 3:0 Lorenzo Insigne (62').
Autor: jac / Źródło: eurosport.pl