Napoli - Atalanta Bergamo. Wynik meczu i relacja, Piotr Zieliński z golem

04/12/2021, 21:50 GMT+1

Piotr Zieliński zaliczył kolejny dobry mecz we włoskiej ekstraklasie, ale po końcowym gwizdku nie cieszył się nawet z punktu. W sobotę Napoli przegrało u siebie z Atalantą 2:3. Reprezentant Polski zapisał na koncie bramkę.

Na boisku lidera przyjechała czwarta drużyna tabeli. Spotkanie w Neapolu miało być hitem 16. kolejki i oczekiwań kibiców nie zawiodło.
Pod nieobecność kilku kluczowych zawodników jednym z tych na którego najbardziej liczyli fani neapolitańczyków był Zieliński.

Gole i asysty

Polak ostatnio pełni rolę lidera zespołu, znajdował się w wyśmienitej formie. Listopad zamknął golami z Interem i Lazio, grudzień rozpoczął od dwóch asyst w spotkaniu z Sassuolo.
W sobotę błysnął pod koniec pierwszej połowy. Po otrzymaniu podania ze skrzydła huknął na bramkę. Pierwsza próba została wprawdzie zablokowana, ale dobitka odnalazła już drogę do siatki.
W ten sposób zapisał na koncie już swojego czwartego gola w tych rozgrywkach.
Po bramce Zielińskiego był remis 1:1. Oba zespoły słyną z szybkiej, efektownej i skutecznej gry, dlatego pewne było, że w drugiej połowie nie zabraknie emocji. Ostatecznie z wymiany ciosów zwycięsko wyszli goście. O ich wygranej zadecydowała bramka Remo Freulera.
Drużyna z Bergamo pozostaje niepokonana w Serie A od 3 października. Odniosła piąte ligowe zwycięstwo z rzędu. Napoli porażka może boleć podwójnie. Przez nią straciło pozycję lidera. Pierwszy jest teraz Milan, który ograł u siebie Salernitanę 2:0.
Napoli - Atalanta 2:3Bramki: Malinovsky (7.), Demiral (66.), Freuler (71.) - Zieliński (40.), Mertens (47.)
Autor: TG/twis / Źródło: eurosport.pl