Najgorszy rzut karny 2019 roku? Piłkarz ekipy Shabab Al Ahli wywrócił się przy strzale

14/12/2019, 07:54 GMT+1

Pamiętacie, jak niegdyś David Beckham wpadł w poślizg przy strzale z rzutu karnego? Teraz bardzo podobną wywrotkę w Zjednoczonych Emiratach Arabskich wykonał Brazylijczyk Leonardo.

Była 13. minuta starcia Al Ahli Dubaj - Al Wahda w 8. kolejce meczu najwyższej klasy rozgrywkowej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Gospodarze mogli wyjść na prowadzenie. Okazja była idealna, bo sędzia odgwizdał rzut karny. Do piłki podszedł Leonardo da Silva Souza, były ofensywny pomocnik m.in. Partizana Belgrad czy Anży Machaczkała.
27-latek wolałby jednak jak najszybciej zapomnieć o tej próbie. Przy uderzeniu poślizgnął się i wywrócił. Piłka, zamiast do bramki, poleciała wysoko nad nią. Siedząc na murawie, Brazylijczyk wymownie popatrzył się na miejsce strzału.

Udana rehabilitacja

W przeszłości podobne wywrotki przydarzały się wielu zawodnikom, m.in. Sergio Ramosowi czy Johnemu Terry'emu. Najsłynniejsza była jednak chyba ta Beckhama - przy okazji rzutu karnego w spotkaniu eliminacji Euro 2004 z Turcją. Zresztą tamten poślizg do złudzenia przypomina ten w wykonaniu Leonardo.
Brazylijczyk z Al Ahli potem ostatecznie się zrehabilitował. W 81. minucie trafił do siatki, a kilka minut później zaliczył asystę przy golu Ahmeda Khalila. Jego drużyna wygrała 4:0.
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl