MŚ U-20. Polska - Kolumbia relacja z meczu

23/05/2019, 18:21 GMT+2

Reprezentacja Polski piłkarzy do lat 20 przegrała w Łodzi z Kolumbią 0:2 w swoim pierwszym meczu mistrzostwa świata. Tak relacjonowaliśmy to spotkanie w eurosport.pl.

W drugim meczu tej grupy Senegal pokonał Tahiti 3:0. W kolejnych spotkaniach grupowych podopieczni Magiery zmierzą się z Tahiti (26 maja, 20.30) i Senegalem (29 maja, 20.30).
KONIEC SPOTKANIA!
Błyskawiczna kontra Kolumbii po naszej stracie na połowie rywali. Carbonero zakręcił kilkoma obrońcami, mocno uderzył, Majecki zdołał odbić piłkę, ale przy dobitce był już bezradny. Pokonał go Sandoval.
Kontuzjowany Reyes już zmieniony. W jego miejsce wchodzi Teran.
90 minut za nami. Przerwa, bo jeden z Kolumbijczyków leży na murawie. Znów nosze na boisku. Arbiter dolicza cztery minuty.
Kolumbia zdecydowanie lepsza. I w pierwszej, i w drugiej połowie. Po zmianie stron goście mogli podwyższyć prowadzenie.
Benedyczak zmienił Puchacza.
Zylla dostał dobre podanie, ale dał się przepchnąć rywalowi.
Makowski zdecydował się na strzał z dystansu. Dużo mocy, mało precyzji. Niecelnie.
Carbonero zatańczył z piłką w polu karnym, szybkim zwodem zgubił Stanilewicza i huknął w słupek. Mieliśmy szczęście!
Szybka wymiana piłki, Vera był już w polu karnym. Zamiast podawać do lepiej utrawionego partnera, strzelił. Bardzo niedokładnie. Majecki dał spokojnie wyjść futbolówce za linię końcową.
Zmiana. Plac opuszcza Angulo, w jego miejsce wchodzi Carbonero.
Znów blisko straty przed naszym polem karnym. Stoper ratował się podaniem do Majeckiego. Zdążył w ostatnim momencie.
Uważnie grają w obronie Kolumbijczycy. Świetnie doskakują do naszych zawodników lub umiejętnie się ustawiają. Inna sprawa, że Polacy są niedokładni lub bardzo przewidywalni.
Piłką w rękach kolumbijskiego bramkarza. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzelał niegroźnie Bednarczyk.
Kontra Kolumbii po stracie Bednarczyka. Sandoval uderzył mocno, ale w środek. Majecki i tak miał problemy, wybił piłkę przed siebie i łapał ją na raty.
W końcu jakaś dłuższa akcja Polaków. Wszystko skończyło się po podaniu w pole karne do Steczyka, który upadł po kontakcie z kolumbijskim obrońcą. Sędzia nie dopatrzył się faulu. I słusznie.
Zylla zmienia Bogusza. Piłkarz Bayernu Monachium za Leeds United.
Znów akcja w naszym polu karnym. Piłkarz Kolumbii zdołał oddać strzał głową. Zbyt lekki żeby zaskoczyć Majeckiego.
Biało-Czerwoni w końcu pod bramką Kolumbii. Próbowali szybkiej wymiany podań, za chwilę stracili piłkę. Rywale przeprowadzili za to kontrę zakończoną strzałem. Na szczęście Sinisterra udrzył wprost w Majeckiego.
Zmiana u Kolumbijczyków. Schodzi Cucho, wchodzi Sandoval.
Składna akcja Kolumbii zakończona mocnym strzałem Very z kilkunastu metrów. Piłka ląduje na trybunach, ale Polacy mają o czym myśleć. Za łatwo dali dojść rywalom do uderzenia.
Kontuzja w polskiej ekipie. Walukiewicz opuszcza boisko na noszach, w jego miejsce wchodzi Jakub Bednarczyk, gracz St. Pauli
Kolejny błąd polskiej obrony. Znów Angulo sam przed Majeckim. Tym razem gorą polski bramkarz. Nieodpowiedzialne zachowanie naszych stoperów, którzy dali sobie zabrać piłkę.
Alvarado kopie w piszczel Slisza. Spóźniona interwencja, zasłużona kartka.
Początek dla Kolumbijczyków. Pierwsza akcja już było gorąco. Zamieszanie pod polem karnym Biało-Czerwonych wyjaśnił dalekim wybiciem Puchacz.
Zaczynamy drugą połowę. Obie drużyny bez zmian.
KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY
Rzut rożny dla Polaków. Po mocnej centrze żaden z naszych zawodników nie zdołał oddać strzału.
Vera z żółtą kartką za faul na Puchaczu.
Polacy gubią się nawet przy najmniej śmiałej próbie pressingu ze strony rywali. Bramkarz Kolumbii w tej połowie nie musiał ani razu interweniować.
Zamieszanie w polskim polu karnym. Perea uderzał z kilkunastu metrów i obił Walukiewicza. Mieliśmy szczęście. Znów akcja Kolumbijczyków po naszej stracie w okolicach pola karnego.
Niewysoki Cucho wygrywa pojedynek główkowy w naszym polu karnym i oddaje strzał. Na szczęście lekki, Majecki broni bez problemu.
Nieśmiałe ataki Polaków. I niedokładne. Kolejne złe podanie w okolicach pola karnego Kolumbii.
Puchacz leży na murawie. Kolumbijczycy wybijają piłkę na aut, choć mieli okazję do kontrataku. Brawo!
Niestety. Kolumbia obejmuje prowadzenie po katastrofalnym błędzie Polaków. Strzelcem gola Angulo, który pokonał naszego bramkarza w sytuacji sam na sam, tuż po tym jak przejął przed polem karnym złe podanie Walukiewicza.

Polacy grali chwilę bez Walukiewicza. Stoper Pogoni, który od nowego sezonu będzie występować w Cagliari, na moment musiał opuścić boisko, bo został lekko poturbowany przez rywala.
Jest taki sam jak seniorskich mistrzostw Europy, czyli sześć grup po cztery drużyny. Do 1/8 finału awansują po dwie najlepsze z grup i cztery najlepsze z trzecich miejsc.
Kolumbia groźna. Strzał Angulo zablokował nasz obrońca, poprawka Sinisterry przeleciała nad poprzeczką.
Turniej odbywa się w sześciu miastach. Oprócz Łodzi są to Gdynia, Bydgoszcz, Lublin, Tychy oraz Bielsko-Biała.
Teran dośrodkowywał z lewego skrzydła, ale dobrze ustawiony w polu karnym był Walukiewicz. Pierwsza akcja Kolumbii od kilku minut.
Długie zagranie Walukiewicza w pole karne. Bogusz umiejętnie zastawiany przez obrońcę nie był w stanie przeją podania.
Stanilewicz zacentrował w pole karne. Bramkarz minął się z piłką, ale na szczęścia dla siebie bez konsekwencji. W końcu lepszy atak Polaków. Zaczęło się od przechwytu w środku boiska.
Rywale częściej przy piłce. Widać, że przewyższają Polaków pod względem wyszkolenia technicznego.
Chwila przerwy. W jednym ze starć ucierpiał Reyes. Kolumbijczyk został przypadkowo uderzony głową przez Steczyka.
Wyjście Polaków spod własnej bramki. Puchacz nie opanował piłki, na aut wybił ją kolumbijski obrońca.
Początek spotkania
W dzisiejszym meczu naszej grupy Senegal pokonał Tahiti.
Gwiazdą Kolumbii jest Cucho Hernandez. 20-letni napastnik SD Huesca w tym sezonie Primera Division zdobył cztery gole.
Skład: Radosław Majecki (Legia Warszawa) - Serafin Szota (Odra Opole), Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin), Jan Sobociński (ŁKS Łódź), Adrian Stanilewicz (Bayer Leverkusen), David Kopacz (VfB Stuttgart), Bartosz Slisz (Zaglębie Lubin), Tomasz Makowski (Lechia Gdańsk), Tymoteusz Puchacz (GKS Katowice), Matuesz Bogusz (Leeds United), Dominik Steczyk (FC Nuernberg)
Mistrzostwa Świata U-20 odbywają się co dwa lata od 1977 roku. Pierwsze zorganizowano w Tunezji. Najwięcej mistrzowskich tytułów mają na koncie Argentyna - sześć i Brazylia - pięć.
Grupa A: Polska, Kolumbia, Tahiti, Senegal
Grupa B: Meksyk, Włochy, Japonia, Ekwador
Grupa C: Honduras, Nowa Zelandia, Urugwaj, Norwegia
Grupa D: Katar, Nowa Zelandia, Urugwaj, Norwegia
Grupa E: Panama, Mali, Francja, Arabia Saudyjska
Grupa F: Portugalia, Korea Południowa, Argentyna, RPA
POLSKA - KOLUMBIA 0:2 (23' Angulo, Sandoval 93')
Autor: TG / Źródło: eurosport.pl