Moussa Marega obrażany w meczu Vitorii z Porto w lidze portugalskiej

16/02/2020, 20:27 GMT+1

W atmosferze wielkiego skandalu zostało dokończone spotkanie ligi portugalskiej, w którym Vitoria Guimaraes podejmowała Porto. W 69. minucie nie wytrzymał piłkarz gości Moussa Marega, który atakowany przez kibiców miejscowej drużyny na tle rasistowskim, nie chciał kontynuować gry.

Kilka minut przed nieprzyjemnym zdarzeniem, Marega strzelił gola na 2:1 dla Porto, ustalając wynik spotkania. To musiało rozsierdzić sympatyków Vitorii, który zaczęli obrażać reprezentanta Mali na tle rasistowskim.

Nie dał się przekonać

W końcu 28-letni piłkarz nie wytrzymał i zdecydował się opuścić boisko. Pomimo interwencji kolegów z drużyny, Marega nie dał się przekonać do pozostania w grze. Trener Sergio Conceicao musiał dokonać zmiany. Malijczyka zastąpił w 71. minucie Wilson Manafa.

"To pierd***ny wstyd!" - krzyczał w kierunku fanów Vitorii Conceicao.

W zachowaniu fanów gospodarzy należy wspomnieć o tym, że ten sam Marega znakomicie spisywał się w barwach Vitorii w sezonie 2016/17, grając tutaj na wypożyczeniu z Porto. W 25 ligowych meczach strzelił wtedy 13 goli. Pamięć niektórych, jak widać, bywa bardzo krótka.
Co więcej, ledwie 22 stycznia tego roku Porto grało już na obiekcie w Guimaraes w półfinale Pucharu Portugalii. Goście również wygrali 2:1, a Marega przebywał na boisku do 78. minuty. Nie było wtedy żadnych problemów, choć akurat w tym spotkaniu Marega bramki nie zdobył.
Autor: Kali/twis / Źródło: eurosport.pl