Moise Kean bohaterem. Włochy pokonały Finlandię

23/03/2019, 21:54 GMT+1

Włosi pokonali w Udine Finlandię 2:0 w meczu grupy J eliminacji Euro 2020. Bohaterem spotkania był Moise Kean, utalentowany napastnik Juventusu ustalił wynik spotkania. 19-latek został tym samym drugim najmłodszym strzelcem w historii Squadra Azzurra.

Roberto Mancini na mecz z Finlandią posłał Keana do boju od pierwszej minuty. Nastoletni napastnik Juventusu został najmłodszym piłkarzem w wyjściowym składzie Włochów od… 1912 roku, kiedy to w pierwszej jedenastce znalazł się Edoardo Mariani.

Kean, dla którego był to dopiero drugi występ w najważniejszej reprezentacji Italii, uznawany jest za jeden z największych talentów we włoskiej piłce. Od początku meczu z Finlandią był bardzo aktywny, co wkrótce miało zostać nagrodzone. Wynik meczu otworzył jednak ktoś inny.

Szczęśliwy gol Barelli

W 7. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Nicolo Barella. Piłka po drodze odbiła się od jednego z obrońców ekipy gości, kompletnie myląc Lukasa Hradecky'ego. Dla pomocnika Cagliari było to premierowe trafienie w narodowych barwach.
Szybko zdobyta przez Włochów bramka spowodowała, że na murawie nie działo się zbyt wiele. Do przerwy gospodarze utrzymali minimalne prowadzenie, zbytnio nie przemęczając się w grze defensywnej. Finowie, wśród który znalazł się Kasper Hamalainen z Legii Warszawa, nie mieli pomysłu na sforsowanie obrony rywali.
Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal optyczną przewagę mieli Włosi, natomiast Finowie nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce Gianluigiego Donnarummy. Niestety dla widowiska, prowadzący grę gospodarze również nie zachwycali w ofensywie. Pod polem karnym Suomi w ekipie Manciniego dominowała niedokładność.
W 65. minucie goście po raz pierwszy zagrozili poważnie bramce Włochów. Z ostrego kąta w boczną siatkę trafił Teemu Pukki.

Kean drugi w historii

Włosi ustalili wynik spotkania w 74. minucie. Po dokładnym podaniu Ciro Immobile Hradecky'ego pewnym strzałem pokonał Kean. Został drugim najmłodszym strzelcem w historii reprezentacji Włoch (19 lat i 23 dni). Pierwsze miejsce od 1958 roku zajmuje Bruno Nicole (18 lat i 258 dni).

Squadra Azzurra pokonała na Stadio Friuli w Udine reprezentację Finlandii 2:0. Drugim rywalem Włochów w eliminacjach Euro 2020 będzie Liechtenstein. Finowie zagrają na wyjeździe z Armenią.