MLS. Czwarty gol Jarosława Niezgody w sezonie - piłka nożna

20/09/2020, 09:47 GMT+2

Piłkarze Portland Timbers wygrali na wyjeździe z San Jose Earthquakes 6:1 (2:1), a jednego z goli dla zwycięzców zdobył Jarosław Niezgoda. Polski napastnik wpisał się na listę strzelców jako ostatni, w 87. minucie. To jego czwarta bramka w tym sezonie ligi MLS.

Jarosław Niezgoda w barwach Portland Timbers

Niezgoda wszedł na boisko w 82. minucie, zastępując Jeremy'ego Ebobisse'a, przy stanie 4:1.

Piękna akcja na klubowy rekord

Choć na pokazanie swoch umiejętności miał tego dnia mało czasu, wystarczyło go, by strzelić gola, który ustalił wynik spotkania. Zaledwie pięć minut po pojawieniu się na boisku polski napastnik wykończył kapitalną akcję zespołową Timbers. Patrząc na to, jak przemieszczała się piłka, można było odnieść wrażenie, że jest to rozegranie rodem z gry komputerowej.

Przy okazji tego zwycięstwa nad Earthquakes, Timbers pobili klubowy rekord - pierwszy raz w historii występów w MLS, drużyna ta w jednym meczu zdobyła sześć bramek. Decydujące było trafienie Niezgody.

Teraz lider

Drużyna Timbers zajmuje piąte miejsce w tabeli Konferencji Zachodniej w Major League Soccer (MLS). Zdobyła 18 punktów w 12 spotkaniach i traci trzy do prowadzących Seattle Sounders (11 meczów).
W najbliższym spotkaniu Timbers podejmą właśnie lidera z Seattle. Ostatnie starcie tych drużyn zakończyło się wyjazdowym zwycięstwem ekipy z Portland 2:1.
Autor: Kali/po / Źródło: eurosport.pl