Młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała w Zabrzu z Portugalią 0:1

16/11/2018, 20:45 GMT+1

Piłkarska młodzieżowa reprezentacja Polski przegrała w Zabrzu z Portugalią 0:1 w pierwszym meczu barażowym o udział w finałach mistrzostw Europy do lat 21. - Już wiemy, jak z nimi grać i z optymizmem pojedziemy na rewanż - mimo porażki zapewnił trener Czesław Michniewicz.

Goście, zgodnie z oczekiwaniami, zaprezentowali szybki, techniczny futbol. W pierwszej połowie dużo częściej zagrażali polskiej bramce. Kilku wypracowanych sytuacji nie zakończyli strzałami, ale w 30. minucie objęli prowadzenie.
Joao Felix po raz kolejny urwał się prawą stroną, dośrodkował, a Diogo Jota z bliska wepchnął piłkę do siatki, nie dając szans Kamilowi Grabarze.

Kluczowy moment meczu

- Nie tak wyobrażaliśmy sobie ten wieczór - przyznał Michniewicz. - Liczyliśmy, że uda się nam strzelić gola i powalczyć o zwycięstwo. Taki był cel. Najbardziej boli strata bramki w takich okolicznościach, których chcieliśmy za wszelką cenę uniknąć - czyli po stracie piłki w łatwy sposób i po kontrze. To był kluczowy moment meczu – ocenił selekcjoner.
Polacy podjęli mniej takich ofensywnych prób, ale też mogli zdobyć gola. W 8. minucie w dobrej pozycji zablokowany został Konrad Michalak, a tuż przed przerwą Szymon Żurkowski posłał piłkę ponad poprzeczką.

Szanse z obu stron

Od początku drugiej części gospodarze starali się atakować. Obrońcy Portugalii pogubili się jednak dopiero w 68. min, kiedy potężne uderzenie Patryka Dziczka zostało zablokowane. Później mocny strzał Filipa Jagiełło z trudem obronił bramkarz gości. W odpowiedzi Grabara wygrał pojedynek sam na sam z Joao Carvalho. W 90. min remis mógł uratować Bartosz Kapustka, ale strzelił głową niecelnie z kilku metrów.
- Już wiemy, jak z nimi grać. Druga połowa wlała trochę optymizmu w nasze serca. Z tym optymizmem i nadzieją na dobry rezultat pojedziemy na rewanż. Na razie o jedną bramkę bliżej finałów są Portugalczycy – zakończył trener Polaków.
Polacy w grupie eliminacyjnej zajęli drugie miejsce za Danią. Bezpośredni awans do turnieju, który w dniach 16-30 czerwca 2019 odbędzie się we Włoszech i San Marino, uzyskało dziewięciu zwycięzców grup. Cztery najlepsze ekipy z drugich miejsc wystąpią w barażach.
Rewanżowy mecz z Portugalią Polacy zagrają 20 listopada w Chaves.
Polska - Portugalia 0:1 (0:1)
Bramka: Diogo Jota (30).
Polska: Kamil Grabara – Robert Gumny, Mateusz Wieteska, Krystian Bielik, Kamil Pestka – Konrad Michalak (67. Kamil Jóźwiak), Patryk Dziczek, Bartosz Kapustka, Szymon Żurkowski, Sebastian Szymański (72. Filip Jagiełło) – Dawid Kownacki (77. Karol Świderski).Portugalia: Joel Pereira – Diogo Goncalves, Jorge Fernandes, Diogo Leite, Yuri Ribeiro – Andre Horta (od 86. min. Bruno Costa), Stephen Eustaquio, Joao Carvalho, Gedson Fernandes, Joao Felix (75. Rafael Leao), Diogo Jota (65. Heriberto Tavares).
Autor: dasz / Źródło: PAP, eurosport.pl