Metz - PSG: wynik i relacja - Ligue 1, piłka nożna

24/04/2021, 18:26 GMT+2

Przynajmniej do niedzieli PSG pozostanie liderem francuskiej ekstraklasy. Obrońcy tytułu pokonali na wyjeździe Metz 3:1 w 34. kolejce, ale zwycięstwo okupili urazem Kyliana Mbappe, strzelca dwóch goli. A w środę paryżanie grają w półfinale Ligi Mistrzów.

Mbappe trafił do siatki w 4. i 59. minucie. Na początku drugiej połowy do remisu doprowadził Fabien Centonze, a goście przypieczętowali zwycięstwo w końcówce, gdy rzut karny wykorzystał Argentyńczyk Mauro Icardi.
Wtedy bohatera meczu już nie było na boisku. Mbappe zszedł, z grymasem bólu na twarzy, w 87. minucie. Trzymał się za bolące udo.
- Tak, to uraz uda. Mamy nadzieję, że to nic poważnego - przyznał trener PSG Mauricio Pochettino. Teraz francuskiego napastnika czekają dokładne badania, które pozwolą ocenić, czy w środę będzie mógł zagrać przeciwko Manchesterowi City w półfinale LM.

Pędzi po koronę

Mbappe uzbierał w tym sezonie Ligue 1 już 25 goli i pędzi po koronę króla strzelców. Wicelider Holender Memphis Depay z Olympique Lyon strzelił o siedem mniej.
Paryżanie zaś objęli prowadzenie w tabeli z 72 punktami, ale mający o dwa mniej dotychczasowy lider Lille może ich w niedzielę ponownie wyprzedzić. Tego dnia zmierzy się na wyjeździe z Lyonem w meczu, którego wynik będzie miał duże znaczenie w rywalizacji o tytuł. Olympique ma 67 punktów i jest czwarty.
Na trzeciej pozycji jest Monaco (68 pkt). Piłkarze z Księstwa zagrają w niedzielę na wyjeździe z Angers.

W piątek Arkadiusz Milik zdobył bramkę dla Olympique Marsylia w spotkaniu wygranym z Reims 3:1. To piąty ligowy gol Polaka w barwach ekipy, do której przeniósł się w styczniu z Napoli.
Metz - PSG 1:3 (Centonze 46') - Mbappe (4', 59'), Icardi 89', karny)
Autor: twis/łup / Źródło: eurosport.pl, PAP