Grali rywale Polaków na mistrzostwach świata. Przykra porażka Meksykanów

28/09/2022, 07:04 GMT+2

Zwycięstwo, remis i porażka - tak wygląda bilans ostatnich towarzyskich potyczek rywali Polaków na mistrzostwach świata w Katarze. Najwięcej emocji było w spotkaniu pierwszych przeciwników Biało-Czerwonych, czyli Meksyku, który przegrał z Kolumbią 2:3.

Meksykanie znakomicie rozpoczęli mecz z ekipą z Ameryki Południowej. Po pierwszej połowie starcia w amerykańskim Santa Clara popularni El Tri prowadzili 2:0 po trafieniach Alexisa Vegi z rzutu karnego oraz Gerardo Arteagi.
Po przerwie do głosu doszli jednak rywale. Po zaledwie siedmiu minutach tej części gry był już remis po tym, jak dwie bramki zdobył Luis Sinisterra. W 68. minucie wynik spotkania na 3:2 dla Kolumbii ustalił Wilmar Barrios.

Argentyna ponownie zwycięska, remis Arabii Saudyjskiej

W nocy z wtorku na środę mecz rozegrał również inny z rywali Biało-Czerwonych na najbliższym mundialu, czyli Argentyna. W amerykańskim Harrison Albicelestes bez większych problemów pokonali Jamajkę 3:0.
Strzelanie już w 13. minucie rozpoczął gracz Manchesteru City Julio Alvarez. W drugiej połowie na murawie pojawił się lekko przeziębiony Lionel Messi, co nie przeszkodziło mu zostać bohaterem końcówki.
Zawodnik PSG trafił do siatki dwukrotnie - w 87. oraz w 89. minucie - odnosząc przy tym setne zwycięstwo w narodowych barwach.
Co ciekawe, Argentyna nie poniosła porażki w 35 kolejnych spotkaniach. Do wyrównania rekordu reprezentacji Włoch, niepokonanej od września 2018 do października 2021 roku, brakuje jej tylko dwóch meczów.
We wtorek wieczorem towarzysko grał też inny rywal Polaków - Arabia Saudyjska. W hiszpańskiej Murcji azjatycka ekipa zremisowała z USA 0:0.
Mistrzostwa świata w Katarze 2022 odbędą się w dniach 20 listopada - 18 grudnia. W grupie C Biało-Czerwoni zmierzą się kolejno: z Meksykiem (22 listopada), z Arabią Saudyjską (26 listopada) oraz z Argentyną (30 listopada).
Autor: rozniat / Źródło: eurosport.pl, PAP