Mecz towarzyski. Chorwacja - Tunezja 1:2

12/06/2019, 04:58 GMT+2

Nie wiedzie się reprezentacji Chorwacji po ubiegłorocznym mundialu. Wicemistrzowie świata nie wygrali już szóstego z dziesięciu rozegranych meczów po turnieju w Rosji. Tym razem przegrali towarzysko z Tunezją 1:2.

Drużyna, która przygotowuje się do rozpoczynającego się w przyszłym tygodniu Pucharu Narodów Afryki, zdominowała Chorwatów w Varażdinie. Trener Zlatko Dalić zdecydował się na formację 3-5-2, wystawił kilku debiutantów i gospodarze nie mieli nic do powiedzenia.

"Wszyscy nie mogą doczekać się wakacji"

Przegrywali od 16. minuty i strzale Anice'a Badriego. A mogli wyżej, gdyby nie bramkarz Simon Sluga.
Wprawdzie na początku drugiej połowy wicemistrzowie świata wyrównali, a swoją pierwszą bramkę w reprezentacji uzyskał Bruno Petković, ale w 70. minucie Tunezyjczycy zadali drugi cios. Kapitan Chorwacji Domagoj Vida zagrał piłkę ręką w swoim polu karnym, a jedenastkę na bramkę zamienił Naim Sliti.
Po meczu trener gospodarzy Zlatko Dalić przyznał wprost: - Próbowaliśmy coś zmienić, dać szansę wszystkim. Wszyscy są jednak zmęczeni i nie mogą doczekać się wakacji. Musimy odpocząć, a za dwa miesiące przygotować się na mecze kwalifikacji - podsumował szkoleniowiec.

W kratkę

Od przegranego w lipcu ubiegłego roku 2:4 finału mistrzostw świata z Francją, jego zespół gra w kratkę. Z dziesięciu spotkań wygrał tylko cztery - z Jordanią, Azerbejdżanem, Walią (po 2:1) i Hiszpanią (3:2). Oprócz z Tunezją, porażkę Chorwaci ponieśli także z Hiszpanią (0:6), Anglią i Węgrami (po 1:2). Były też dwa remisy - z Portugalią (1:1) i Anglią (0:0).

Chorwacja - Tunezja 1:2 (0:1)
Bruno Petković (47) - Anice Badri (16), Naim Sliti (70-karny).
Autor: lukl / Źródło: eurosport.pl, dnevnik.hr