Martin Parra ogłuszony petardami w trakcie pucharowego meczu w Chile - Piłka nożna

30/09/2022, 05:36 GMT+2

Skandal podczas meczu pucharowego w Chile. Na boisko poleciały z trybun petardy, a po wybuchu ogłuszyły bramkarza. Martin Parra doznał urazu ucha, trafił do szpitala, mecz przerwano.

Grały Universidad de Chile i Universidad Catolica.
Kamery telewizyjne uchwyciły moment, w którym podczas meczu w Valparaiso trzy fajerwerki eksplodowały w pobliżu Parry, bramkarza tego pierwszego klubu.
22-latek upadł, trzymając się za uszy, a następnie został zabrany na noszach i przewieziony do szpitala w Santiago.

Żądania "najsurowszej kary"

Incydent miał miejsce bezpośrednio po tym, jak drużyna gospodarzy, Catolica, w czwartej minucie strzeliła gola w rewanżu ćwierćfinałowego spotkania o Puchar Chile. W tym momencie stan dwumeczu był remisowy 1-1. Sędzia natychmiast przerwał grę.
- Jego stan jest stabilny, przebywa pod obserwacją. Jest bardzo zszokowany sytuacją, ale ważne jest to, że wraca do zdrowia - powiedział o poszkodowanym trener Universidad de Chile Sebastian Miranda.
Jego klub zażądał, aby federacja piłkarska ukarała rywali "najsurowszą karą", ponieważ pierwotnie mecz miał być rozgrywany bez kibiców z powodu kilku wcześniejszych podobnych incydentów.