Marcin Kamiński: gol w meczu Schalke 04 - Hannover 96: 2. Bundesliga

16/10/2021, 06:31 GMT+2

Marcin Kamiński zachwycił na boiskach 2. Bundesligi. W meczu z Hannoverem 96 polski obrońca został bohaterem Schalke 04 Gelsenkirchen, strzelając zwycięskiego gola w doliczonym czasie gry. To jego pierwsze trafienie w tym sezonie.

29-letni obrońca okazał się bohaterem swojej drużyny. Wybiegł w podstawowym składzie, a do siatki trafił, gdy boiskowy zegar wskazywał 95. minutę. Dzięki niemu Schalke wygrało 1:0.
Zrobił to niczym rasowy napastnik. Po dośrodkowaniu w pole karne Kamiński przyjął piłkę piętką, po czym strzałem z półobrotu wpakował ją do siatki. Bramkarz Hannoveru był totalnie zaskoczony.

Kamiński filarem Schalke

To jego pierwszy gol w tym sezonie. Należy również podkreślić, że we wszystkich spotkaniach Schalke w tym sezonie Kamiński nie opuścił nawet minuty.
Wcześniej występował w VfB Stuttgart, przeszedł do Schalke na zasadzie wolnego transferu w lipcu bieżącego roku. Piłkarze z Gelsenkirchen w poprzedniej edycji spadli z niemieckiej ekstraklasy. Środkowy obrońca podpisał kontrakt na dwa lata.
Wcześniej siedmiokrotny reprezentant Polski bronił barw VfB Stuttgart od lata 2016 roku (przeszedł z Lecha Poznań). W sezonie 2018/19 był wypożyczony do Fortuny Duesseldorf.
Walczące o powrót do niemieckiej elity Schalke zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 19 punktów.
Autor: Skrz/łup / Źródło: eurosport.pl, PAP